„Novian“ skaitmeninimo paslaugų bendrovėse – nauji vadovai

Programavimo ir IT infrastruktūros paslaugų grupė „Novian“ stiprina skaitmeninimo sritį. Norvegijoje veikiančiai žiniasklaidos stebėjimo programinės įrangos ir skaitmeninimo paslaugų bendrovei „Zissor“ pradėjo vadovauti Artūras Milašauskas, kuris taip pat dirbs „Novian Technologies“ Inovacijų vadovo pareigose. „Zissor“ vadovavęs Ove Dirdal pasitraukė iš pareigų ir išėjo į pensiją.

Moldovoje veikiančios skaitmeninimo paslaugų įmonės „Andmevara SRL“ vadove birželį tapo patyrusi IT srities projektų vadovė Asta Urmanavičienė. Ji šiose pareigose pakeitė Aivarą Smirnovą, kuris praėjo eiti „Andmevara SRL“ valdybos pirmininko pareigas, taip pat toliau dirba „Novian Technologies“.

„Novian“ grupės įmonės turi išskirtinį technologinį potencialą regione vykdyti sudėtingus didelės apimties skaitmeninimo projektus – nuo galimybių skaitmenizuoti įvairių formatų dokumentus iki teksto, vaizdų perkėlimo ar reikiamų metaduomenų sukūrimo skaitmeniniam naudojimui, taip pat gali pasiūlyti platesnius duomenų įveiklinimo sprendimus“, – sako „Novian Technologies“ generalinis direktorius ir „Zissor“ valdybos pirmininkas Gytis Umantas.

Jo teigimu, prie grupės skaitmeninimo patirties ženkliai prisideda bendrovė „Zissor“. „Vertiname didžiulį Ove Dirdal įdirbį sukuriant „Zissor“ – šiandien ši bendrovė veikia pasaulio mastu ir teikia aktualias žiniasklaidos stebėsenos paslaugas bei prisideda prie įvairių leidinių skaitmenizacijos. Tikime, kad naujojo vadovo patirtis suteiks „Zissor“ papildomą postūmį plėtojant skaitmeninimo paslaugas ne tik Skandinavijos ar Europos, bet ir labiau nutolusiose rinkose“, – sakė G. Umantas.

„Zissor“ naujuoju vadovu tapęs A. Milašauskas turi didelę patirtį IT srityje, kur iki šiol daug dėmesio skyrė organizacijų veiklos skaitmenizacijos procesams bei technologiniams sprendimams.

Pasak G. Umanto, tikimasi, kad pokyčiai „Andmevara SRL“ taip pat prisidės prie spartesnio jos augimo – įmonei vadovauti pradėjusi A. Urmanavičienė yra patyrusi IT vadovė, dalyvavusi įgyvendinant sudėtingus IT projektus.

„Novian“ įmonės skaitmeninimo paslaugas teikia Lietuvoje, Estijoje, Norvegijoje ir Moldovoje ir kitose šalyse, prisideda prie archyvų, leidinių, bibliotekų skaitmenizavimo. Grupės technines galimybes išplėtė pernai Estijoje, Taline, pradėjęs veikti „Novian“ skaitmeninimo centras. Jame įrengti penkių tipų skeneriai gali skenuoti nuo A4 formato dokumentų iki sudėtingų didelių, senų laikraščių, žemėlapių.

Skaitmeniniam naudojimui parengti duomenys leidžia plėtoti analizės bei optimizacijos procesus ir taip efektyvinti organizacijų veiklą. Be to, tokius duomenis galima žymiai greičiau pasiekti, naudoti, analizuoti ir integruoti į kitas sistemas, tad greitėja procesai organizacijoje, mažėja popierinių archyvų naudojimo kaštai.

„Novian“ grupę sudarančios bendrovės veikia IT infrastruktūros, programavimo ir skaitmeninimo paslaugų srityse. Skaitmeninimo paslaugas teikia „Novian Technologies“ Lietuvoje, „Novian Eesti“ Estijoje, „Andmevara SRL“ Moldovoje bei „Zissor“ Norvegijoje.

„Novian“ grupės agreguotos pajamos 2022 m. pasiekė 33 mln. eurų ir, lyginant su ankstesniais metais, išaugo 27,9 proc. Grupės EBITDA ataskaitiniu laikotarpiu buvo 1,5 mln. eurų ir palyginamuoju laikotarpiu susitraukė 11,8 proc. Veiklos pelnas siekė 0,5 mln. eurų ir atitinkamai mažėjo 39,9 proc.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].