Per devynis šių metų mėnesius “NRD Cyber Security” grynasis pelnas augo 28 proc.

Kibernetinio saugumo konsultavimo ir technologijų vystymo įmonės „NRD Cyber Security“ pajamos per šių metų pirmuosius tris ketvirčius siekė 1 mln. 781 tūkst. eurų ir, lyginant su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais, išliko panašiame lygyje. Neaudituotais duomenimis, bendrovės EBITDA šių metų trečiojo ketvirčio pabaigoje pasiekė 274 tūkst. eurų – lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, šis rodiklis išaugo 44 proc. Per šių metų tris ketvirčius „NRD Cyber Security“ uždirbo 128 tūkst. eurų grynojo pelno – per tą patį 2019 metų laikotarpį bendrovė buvo uždirbusi 100 tūkst. eurų grynojo pelno.
 
„NRD Cyber Security“ aktyviai investuoja į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP). Šiuo metu įmonė kuria kelis nuosavus produktus Afrikos, Europos, ir Azijos regionų rinkoms.
 
Vienas iš kuriamų unikalių produktų „IntEye“ – atvirųjų šaltinių žvalgybos įrankis, skirtas efektyviau apdoroti sudėtingus bei didelės apimties duomenis ir pagreitinti sprendimų priėmimą. Taip pat vystomas „CySystem“ sprendimas, kuris padės stebėti kibernetinę erdvę, operatyviai nustatyti ir įspėti apie tinklų anomalijas.
 
„Vystomi produktai bus skirti viso  pasaulio kritinės infrastruktūros valdytojams bei kibernetinio saugumo centrams. Jų pagrindinė paskirtis – padėti automatizuoti ir standartizuoti kompiuterinių saugumo incidentų valdymo komandų (angl. CSIRT) organizacijų procesus, fokusuojantis į ypač svarbias kibernetinio saugumo ir atsparumo temas: saugumo situacijos būsenos stebėjimo ir vertinimo, išankstinio vertinimo bei reagavimo“, – sakė Vilius Benetis, „NRD Cyber Security” vadovas.
 
Taip pat 2020 m. trečiąjį ketvirtį „NRD Cyber Security“ pradėjo kurti naują produktą. Tikslas – atliekant mokslinę tiriamąją veiklą, sukurti „CyberSet“ produkto prototipą, kuris po projekto būtų toliau vystomas iki produktinio lygmens ir pristatomas rinkai. Produktas bus skirtas viso pasaulio smulkiems IT paslaugų teikėjams, norintiems teikti ir kibernetinio saugumo priežiūros paslaugas (angl. MSSP – managed security service provider).
 
Pagrindinė produkto paskirtis – padėti IT įmonėms per trumpą laiką pradėti teikti MSSP paslaugas, suteikiant visą technologinių ir procesinių instrumentų rinkinį už prieinamą kainą ir taip sprendžiant kibernetinio saugumo paslaugų teikėjų trūkumo problemą.
 
Kuriamas produktas iš esmės sumažins įėjimo į MSSP rinką barjerą bei suteiks technologinį programinės įrangos, metodų, procedūrų ir informacijos rinkinį, kuris leis labai greitai (per maždaug 60 dienų) pradėti MSSP veiklą ir tai bus galima padaryti kelis kartus pigiau, nei dabar yra įmanoma su rinkoje esančiais sprendimais.
 
Lietuvoje įmonė sėkmingai siūlo „CyberSOC“ paslaugą – tai kibernetinio saugumo operacijų centras (SOC), kurio pagrindinė funkcija – stebėti, aptikti, vertinti, analizuoti kibernetinių incidentų grėsmes bei padėti jas pašalinti.„NRD Cyber Security“ technologai nuolat tobulina šią paslaugą automatizuodami incidentų aptikimą ir taikydami anomalijų aptikimo bei mokymosi algoritmus.
 
2020 m. trečiąjį ketvirtį „NRD Cyber Security“ ir toliau aktyviai darbavosinacionaliniuose bei tarptautiniuose projektuose. Vienas svarbesnių projektų vykdomas Egipte. Kuriama finansinio CSIRT infrastruktūra –  tai kibernetinio saugumo incidentų valdymas bankiniame sektoriuje, kuris apima net 40 vietinių bankų. Tai yra pirmas „NRD Cyber Security“ kuriamas finansinis CSIRT.  
 
„NRD Cyber Security“ kartu su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija (KAM) šių metų rugsėjo 30 d. organizavo diskusiją – forumą: „Atsakingo kibernetinio saugumo pažeidžiamumų atskleidimo taikymas viešajame sektoriuje“. KAM, siekdama didesnės kibernetinio saugumo brandos Lietuvoje ir skatindama glaudesnį viešojo bei  privataus sektorių bendradarbiavimą, parengė teisės aktų projektus, įteisinančius koordinuotą kibernetinio saugumo pažeidžiamumų atskleidimo taikymą kibernetinio saugumo subjektams Lietuvoje. 
 
Iki šiol Lietuvos teisės aktuose kibernetinio saugumo pažeidžiamumų atskleidimo procesas nebuvo reglamentuotas, nors tokia praktika įvairiose pasaulio šalyse jau egzistuoja, o Lietuvoje yra taikoma pavienių institucijų ir organizacijų.
 
Apie „NRD Cyber Security“
 
„NRD Cyber Security“ – kibernetinio saugumo konsultacijų, reagavimo į saugumo incidentus bei technologijų diegimo ir kūrimo įmonė. Savo veikla organizacija siekia kurti saugią skaitmeninę aplinką šalims, vyriausybėms, verslams, todėl įvairaus masto projektus vykdo visame pasaulyje. Organizacija  yra valdoma „Nasdaq Vilnius“ listinguojamos investicijų į IT verslus bendrovės „INVL Technology“.
 

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].