Paleista didžiausia ir moderniausia mokslinių duomenų saugykla Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto Informacinių technologijų taikymo centre, įsikūrusiame Saulėtekio al. 9, paleistas didžiausias ir moderniausias Baltijos valstybėse Nacionalinio atviros prieigos mokslo informacijos duomenų archyvas (MIDAS), kuriam pagrindinę IT infrastruktūrą suprojektavo ir pateikė UAB BAIP kartu su jungtinės veiklos partneriais.

„Šiame projekte teko išspręsti ne vieną problemą, susijusią su efektyviu, patikimu ir ilgalaikiu duomenų saugojimu, duomenų formato išlaikymo ir sprendimo plečiamumo užtikrinimu. Diegiant sprendimą panaudotos tiek diskinės talpyklos, tiek juostų bibliotekos, hierarchinėje failinėje sistemoje apjungiant abiejų technologijų gerąsias savybes – duomenų prieinamumą ir saugojimo efektyvumą. Projekto metu buvo įdiegtos informacijos saugos ir duomenų integralumo užtikrinimo priemonės ir daug kitų inovatyvių technologinių sprendimų „, – teigia UAB „BAIP” Infrastruktūros vystymo grupės ir šio projekto vadovas Rokas Ralys.

MIDAS skirasi nuo kitų archyvų. Archyve bus galima kaupti ir ilgą laiką saugoti įvairių mokslo sričių tyrimų empirinius duomenis, kitą su mokslo tyrimais susijusią informaciją. Vartotojams suteiktos įvairios analitinės priemonės, duomenų mainų, elektroninių paslaugų ir kitos funkcionalumo galimybės. Archyvas talpins iki 3 petabaitų duomenų. Mokslinių duomenų archyvas yra susietas su Santariškių klinikų biomedicininių duomenų archyvu, įdiegtos daugiamačių duomenų vizualizavimo, grupavimo, klasifikavimo ir analizės priemonės, sukurta galimybė mokslinius duomenis iš archyvo apdoroti lygiagrečiųjų ir paskirstytųjų skaičiavimų ištekliais atliekant didelių skaičiavimų resursų reikalaujančią duomenų analizę.

Projektas pradėtas 2012 m. Prie jo įgyvendinimo prisidėjo 15 mokslo ir mokymo bei medicinos institucijų.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].