NRD Cyber Security tampa tarptautinės organizacijos ITU kompetencijų centru

Lietuvos kibernetinės gynybos konsultacijų ir technologijų įmonė NRD Cyber Security tampa vienu iš dviejų Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos (angl. International Telecommunication Union, ITU) kompetencijų centru kibernetinio saugumo srityje Europos regione 2019-22 m. ciklui.

ITU siekia telekomunikacijų pagalba suteikti žmonėms prieigą prie informacijos, visuomeninių paslaugų ir atverti edukacijos bei tarptautinės prekybos ir mainų galimybes. Tačiau su technologine pažanga koja kojon žengia ir kibernetinėje erdvėje tykantys pavojai, todėl būtinas nuolatinis kibernetinio atsparumo gebėjimų stiprinimas. Šiam tikslui ITU visame pasaulyje nominuoja regioninius kompetencijų centrus,  su kuriais vysto informacinių ir komunikacinių technologijų (ICT) sektoriaus profesionalų technologinius įgūdžius bei kibernetinio atsparumo gebėjimus. 

ITU kompetencijų centrai veikia visame pasaulyje regioniniu principu – konkurso būdu atrinktų organizacijų ekspertai veda mokymus, kuriais suteikia galimybę ICT profesionalams kompetencijas kelti tiek dalyvaujant gyvai, tiek pasitelkiant technologijas bei prisijungiant nuotoliniu būdu. Europos regione vienu iš 6 kompetencijų centrų paskirta NRD Cyber Security. Lietuviai mokymus ICT specialistams šiemet organizuos keliomis temomis: kibernetinės saugos valdymas valstybiniu lygmeniu, kompiuterinių incidentų valdymas, atvirųjų šaltinių žvalgyba (ang. Open Source Intelligence OSINT).

„Tai labai svarbus įvertinimas ir geras įrodymas, kad Lietuvoje turime puikių kibernetinio saugumo ekspertų/profesionalų, kurių žinios ir kompetencijos vertinamos tarptautiniame lygmenyje. Apie Lietuvos pažangą ir kompetencijas šioje srityje girdisi vis labiau pasaulyje, o dabar itin smagu, kad šios srities specialistai kels kompetenciją Lietuvoje. Geras jausmas prisidėti prie Lietuvos garsinimo pasaulyje.“, –  partneryste džiaugėsi NRD Cyber Security vadovas Vilius Benetis.

„Skaitmeninė ekonomika ir kibernetinis saugumas – viso pasaulio ICT bendruomenei itin aktualios temos, tad rinkdamiesi 2019-2022 m. ciklo kompetencijų centrus, ITU ieškojo geriausių specialistų būtent šiose srityse. Lietuva turi stiprią ICT profesionalų bendruomenę, daug dėmesio skiriama kibernetiniam atsparumui valstybiniu mastu, tad labai džiaugiamės, kad Lietuva ir NRD Cyber Security tapo vienu iš ITU kompetencijų centrų būtent kibernetinio saugumo srityje.“, – apie pasirinkimą komentavo ITU Europos padalinio vadovas Jaroslaw Ponder.

Apie Tarptautinę Telekomunikacijų Sąjungą: Tarptautinė Telekomunikacijų Sąjunga (angl. International Telecommunication Union arba ITU) yra speciali Jungtinių Tautų agentūra, atsakinga už informacinių ir ryšio technologijų sektorių. Įkurta 1865 m., ji yra viena seniausių tarptautinių organizacijų pasaulyje ir priklauso Jungtinėms Tautoms. Šios organizacijos vykdomi projektai siekia telekomunikacijų pagalba spręsti visuomenės problemas, tokias kaip ribotos galimybės mokytis, turėti prieigą prie žinių ir informacijos, dalyvauti valstybės gyvenime esant geografinei ar socialinei atskirčiai ar vykdyti įvairias komercines ir kitokias iniciatyvas, nesant fizinių galimybių jas įgyvendinti. Sąjunga apima ICT sektoriaus profesionalus tiek viešajame, tiek privačiame  sektoriuose, akademinę bendruomenę bei privataus sektoriaus technologijų kompanijas.

Apie NRD Cyber Security:NRD Cyber Security (NRD CS) yra technologinių kibernetinės gynybos konsultacijų, reagavimo į saugos incidentus bei taikomųjų mokslinių tyrimų įmonė, teikianti paslaugas specializuotų viešojo sektoriaus paslaugų teikėjams (teisėsauga, telekomunikacijų ir ryšių bendrovės, nacionaliniai ryšių reguliatoriai, nacionalinės ypatingos svarbos infrastruktūros valdytojai), finansų sektoriui bei organizacijoms, valdančioms ir tvarkančioms slaptus duomenis bei didelio jautrumo informaciją. Įmonė įkurta 2013 m. ir yra dalis INVL Technology, į informacinių technologijų verslus investuojanti uždaro tipo investicinė bendrovės, kuri yra listinguojama AB Nasdaq Vilnius. NRD Cyber Security veiklos regionai apima Europą, Aziją, Pietų Ameriką bei Afriką. Mūsų klientai – valstybinės, viešos ir privačios organizacijos. 

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].