NRD CS: Ugandoje vyks jau šeštoji konferencija „Kibernetinė gynyba R. Afrikoje”

Jau 6-us metus iš eilės Lietuvos kibernetinės saugos specialistai Rytų Afrikos regione mokys bei konsultuos valstybines institucijas bei verslo organizacijas. Investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovės „INVL Technology“ valdoma kibernetinės gynybos įmonė NRD CS, kartu su Ugandos Nacionaline Informacinių Technologijų Tarnyba (NITA-U), rugsėjo 6-7 d. Ugandos sostinėje Kampaloje organizuoja konferenciją „Kibernetinė gynyba R. Afrikoje“. Konferencijos „ašis“ – kaip ypatingos svarbos infrastruktūrai priklausančios organizacijos turėtų pasiruošti kibernetinei krizei bei, jos nutikimo atveju, efektyviai reaguoti.

2017-ieji parodė, kad kibernetinės atakos jau nebe organizacinė, sektorinė ar valstybinė, bet regioninė arba netgi tarptautinė problema. Kibernetinių įsilaužėlių tarpe itin populiarius atakų būdas, kai užgrobiami duomenys arba įranga ir prašoma išpirkos (angl. ransomware) pernai trikdė sveikatos apsaugos, švietimo, transporto, nacionalinio saugumo ir finansų sektoriaus organizacijų darbą visame pasaulyje. Programišių neretai strategiškai pasirenkamos organizacijos kurios priklauso kritinei infrastruktūrai – transportui, sveikatos apsaugai, energijos ir vandens tiekimui ir kt. Tokios organizacijos yra itin jautrios veiklos sutrikdymui, nes teikia būtiniausias paslaugas visuomenei, todėl siekiama kuo greičiau atstatyti jų funkcijas. Siekis jų paslaugas padaryti efektyvesnes bei patogesnes naudoti, dažnai įtraukia procesų skaitmenizavimą.

Rytų Afrikos regiono ekonomika auga labai sparčiai, žmonės naudoja vis daugiau technologijų, interneto bei e-paslaugų. Tai valstybėms padeda būti skaidresnėms, efektyviau rinkti mokesčius bei gerinti verslo sąlygas ir mažinti socialinę atskirtį. Tačiau skaitmenizacija atveria ir daugybę durų kibernetiniams sukčiams, todėl koja kojon su technologiniu proveržiu turi žengti ir kibernetinė sauga. Pagal „The e-Governance Academy (eGA)” organizacijos sudaromą indeksą, vien Ugandoje atotrūkis tarp skaitmeninio vystymosi indikatoriaus bei kibernetinio saugumo indekso yra ryškus ir rodo, kad kibernetinėje erdvėje paliekama daug galimybių sukčiams.

Kibernetinio saugumo konferenciją „Kibernetinė gynyba R. Afrikoje“ Kampaloje organizuoja NRD CS, technologinių kibernetinės gynybos konsultacijų, reagavimo į saugos incidentus bei taikomųjų mokslinių tyrimų įmonė. Konferencija truks dvi dienas – pranešėjai iš Lietuvos, Ugandos bei Kenijos apžvelgs, kokios didžiausios kibernetinės grėsmės tyko kritinės infrastruktūros organizacijų Rytų Afrikos regione, diskutuos apie efektyvų krizių valdymą bei komunikacijos strategiją jų metu. Taip pat vyks Ugandos kibernetinio saugumo vertinimas ir realiu pavyzdžiu paremtos pratybos-simuliacija, kurių siekis – ugdyti reagavimo į saugos incidentus įgūdžius. Daugiau informacijos: www.cybersecurity.ug

 

Apie konferenciją „Kibernetinė gynyba R. Afrikoje“

Nuo 2013 metų NRD CS ir „NRD įmonės“ organizuoja kasmetinę konferenciją „Kibernetinė gynyba R. Afrikoje“, kurios tikslas – padėti R. Afrikos organizacijoms kurti saugią skaitmeninę aplinką šalims, vyriausybėms, verslui ir gyventojams.

2016 ir 2017 m. NRD CS, „NRD Įmonės“ ir Ugandos Nacionaline informacinių technologijų tarnyba (NITA-U) organizavo metinę konferenciją Ugandos sostinėje Kampaloje. Pirmus trejus metus ši konferencija vyko Tanzanijoje. Daugiau informacijos: www.cybersecurity.ug

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].