NRD AS kartu su Kambodžos vyriausybe parengė strateginį gyventojų registracijos ir tapatybės nustatymo planą

„INVL Technology“ valdoma Norway Registers Development AS (NRD) kartu su Gyventojų tapatybės departamentu prie Kambodžos Karalystės Vidaus reikalų ministerijos parengė ir pristatė Nacionalinį strateginį gyventojų registracijos ir tapatybės nustatymo planą (NSPI) 2015 – 2024 metams, kuriuo remiantis bus vykdoma nacionalinė gimimų registracijos skatinimo ir gyventojų tapatybės nustatymo politika Kambodžos Karalystėje.  

 

Strateginio plano projektas buvo pristatytas Nacionaliniame forume, vykusiame rugsėjo 22-23 dienomis Kambodžos sostinėje Pnompenyje (angl. Phnom Penh). Į renginį susirinko beveik 200 vyriausybės pareigūnų, vystomojo bendradarbiavimo partnerių, donorų, nevyriausybinių organizacijų bei privataus sektoriaus atstovų. Sveikinimo kalbas sake Vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorius, reziduojantis UNICEF atstovas bei Gyventojų tapatybės departamento generalinis direktorius. 

 

“Nacionalinis strateginis gyventojų registracijos ir tapatybės nustatymo planas siekia įgyvendinti ilgalaikę Kambodžos viziją – suteikti tapatybę kiekvienam gyventojui. Tai – istorinė naujos eros pradžia, kadangi šalis iki šiol niekada nėra turėjusi tikslių duomenų apie savo gyventojus. Įsidiegę naująją sistemą geriau pažinsime savo visuomenę,  galėsime geriau ja pasirūpinti. Sukurtas 10-ies metų Nacionalinis strateginis planas atitinka Jungtinių Tautų Ekonominės ir socialinės komisijos Azijai ir Ramiajam vandenynui (UN ESCAP) reikalavimus gyventojų registracijai ir demografinei statistikai (CRVS). Juo remiantis, Kambodžoje kursime modernią gyventojų registracijos, demografinės statistikos ir asmens tapatybės nustatymo sistemą“, komentavo Yin Malyna, Gyventojų tapatybės departamento direktoriaus pavaduotojas. „Labai džiaugiamės paruoštu strateginiu planu bei bendradarbiavimu su NRD. Tai sudėtingas ir ambicingas, bet taip pat labai realistiškas ir praktiškas planas. Jis padengia dešimties metų laikotarpį, naujų funkcijų diegimą, daugybės kitų patobulinimą, teisinės bazės sukūrimą bei IRT paremtų sprendimų panaudojimą asmens tapatybės nustatymui ir visų gyventojų įtraukimui į bendrą šalies paveikslą“.

 

“Strateginis planas parengtas taip, kad aiškūs rezultatai būtų matomi jau jo įgyvendinimo pradžioje, ne tik pasibaigus numatytam periodui. Tokia struktūra leis išlaikyti ilgalaikėms reformoms būtiną dinamiką, sutelkti suinteresuotų šalių paramą bei pademonstruoti projekto vertę ankstyvoje jo stadijoje. Šio ambicingo projekto įgyvendinimas atvers galimybę Kambodžai tapti pavyzdžiu kitoms besivystančioms šalims, su patikima ir sklandžiai veikiančia gyventojų registracijos ir asmens tapatybės nustatymo sistema, paremta novatoriškais IRT sprendimais”, teigia Norway Registers Development AS vykdantysis direktorius Rimantas Žylius.

 

Planas padengia visas specifines Veiksmų sritis, priimtas UN ESCAP rezoliucijoje, tokias kaip politinės paramos užtikrinimas, visuomenės įsitraukimas, aktyvaus dalyvavimo ir paklausos skatinimas, infrastruktūros ir resursų paruošimas bei kitos. Strateginiame plane numatytas modernios, nuolatinės, universalios gyventojų registracijos sistemos (CRVS), generuojančios patikimą demografinę statistiką sukūrimas. Taip pat numatoma sukurti integruotą gyventojų tapatybės nustatymo sistemą (IPIS), kuri užtikrins, kad šalis turėtų vieną patikimą informacijos apie gyventojus ir populiaciją duomenų bazę. Užregistravus naujagimį jam bus suteiktas asmens kodas (Khmer Identification Code – KidC), kuris leis nustatyti gyventojo tapatybę teikiant privataus ar viešojo sektoriaus paslaugas.

 

Numatoma, kad stabiliai veikiančios, integruotos ir efektyvios sistemos sukūrimas ir panaudojimas gyventojų registracijos ir tapatybės nustatymo skatinimui šalyje prisidės prie civilinių, teisinių, socialinių ir politinių teisių užtikrinimo. Demografinė bei populiacijos sveikatos statistika leis priimti informuotus, efektyvius ir žmonių poreikius atitinkančius sprendimus, susijusius su socialinėmis, ekonominėmis ir sveikatos apsaugos garantijomis.

 

Nacionalinis strateginis gyventojų registracijos ir tapatybės nustatymo planas toliau bus svarstomas ir tvirtinamas Vyriausybėje.

 

Norway Registers Development AS (NRD AS) yra konsultacinė IT paslaugų įmonė, kurios pagrindinė kompetencija – nacionalinių registrų, e. valdymo sprendimų bei viešojo sektoriaus reformų, paremtų IRT sprendimais, vystymas. NRD buvo įkurta Norvegijoje 1995 metais ir priklauso INVL Technology (Nasdaq Vilnius: INC1L) portfeliui nuo 2011 metų. Įmonė įgyvendina projektus daugiau nei 50-yje šalių visame pasaulyje ir vykdo kitų „INVL Technology“ portfelio bendrovių verslo plėtrą besivystančiose rinkose.

 

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].