„Novian“ grupei vadovaus Tomas Vitkus

Programavimo ir IT infrastruktūros paslaugų grupei „Novian“ nuo spalio 10 dienos vadovaus Tomas Vitkus. Daugiau kaip 20 metų patirtį IT srityje turintis naujasis vadovas taps ir šiai grupei priklausančios programavimo bendrovės „Novian Systems“ generaliniu direktoriumi. Šių įmonių vadovo pareigose jis keičia Evaldą Rėkų, kuris tęs karjerą už „Novian“ grupės ribų.

„Novian“ grupę sudaro ir bendrovei „Novian“ priklauso septynios įmonės Baltijos šalyse, Norvegijoje, Moldovoje ir Ruandoje, jose dirba daugiau kaip 250 specialistų.

„Matau „Novian“ grupę kaip didelį potencialą Lietuvos ir užsienio rinkose turintį IT žaidėją, tad tikiu, kad kartu su patyrusia komanda sėkmingai sieksime pagrindinio tikslo – auginti šį verslą dinamiškai besikeičiančioje ir iššūkių nestokojančioje IT rinkoje“, – sako naujasis „Novian“ grupės vadovas Tomas Vitkus.

Jo teigimu, viena iš svarbiausių užduočių bus auginti grupės programavimo verslą. „Novian“ kompetencijos šioje srityje apima platų skaitmenizacijos projektų spektrą, o tarp jų išsiskiria patirtis Lietuvoje kuriant mokesčių administravimo sistemas, už Lietuvos ribų – darbas kosmoso, aviacijos ir gynybos sektoriuose. Be to, daug dėmesio bus skiriama ir inovacijų kūrimui bei įmonių įvairiems sektoriams sukurtai programinei įrangai – nuo savivaldybių, atliekų tvarkymo iki aviacijos ir kosmoso“, – teigia T. Vitkus.

Per savo karjerą T. Vitkus dirbo įvairiose su vadovavimu ir pardavimu susijusiose pozicijose Lietuvos bei tarptautinėse IT bendrovėse, aktyviai dalyvavo asociacijos „Infobalt“ veikloje, buvo jos prezidentas bei valdybos narys.

„Novian“ grupės agreguotos pajamos 2022 m. siekė 33 mln. eurų ir, lyginant su ankstesniais metais, išaugo 27,9 proc. Grupės EBITDA ataskaitiniu laikotarpiu buvo 1,5 mln. eurų ir atitinkamai susitraukė 11,8 proc. Veiklos pelnas siekė 0,5 mln. eurų ir palyginamuoju laikotarpiu mažėjo 39,9 proc.

Pernai „Novian“ grupės įmonės 25 mln. eurų arba 76 proc. pajamų gavo Lietuvoje – ši suma, lyginant su 2021 m., išaugo 39,4 proc. Pajamos užsienio šalyse siekė 7,9 mln. eurų ir atitinkamai didėjo 1,4 proc. Bendra grupės veiklos geografija pernai siekė 36 šalis.

„Novian“ grupę sudaro Lietuvos bendrovės „Novian Technologies“, „Novian Systems“ ir „Elsis PRO“, Estijos „Novian Eesti“, Moldovos „Andmevara“, Norvegijos „Zissor“, Ruandos „Norway Registers Development Rwanda“. „Novian“ grupė priklauso investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei „INVL Technology“.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].