Norway Registers Development AS Ugandos Investicijų tarnyboje diegs integruotą vieno langelio investuotojų registravimo ir licencijavimo sprendimą

Norway Registers Development AS (NRD) pasirašė sutartį su Ugandos Nacionaline informacinių technologijų tarnyba (NITA-U) dėl integruoto vieno langelio sprendimo sukūrimo ir įgyvendinimo, kuris leis investuotojams ir verslininkams lengviau pradėti ir vykdyti verslą Ugandoje. Šio 6 mėn. projekto vertė – 415 tūkst. JAV dolerių.

 

Projekto metu bus sukurti ilgalaikis reformų planas bei skaitmeninė platforma, apjungsiantys  institucijas, prižiūrinčias verslo registravimo, licencijavimo ir investicijų sritis Ugandoje. Septynios pirminio licencijavimo agentūros bendradarbiaus siekdamos užtikrinti veiksmingą paslaugų teikimą privačiam sektoriui.

Integruotas vieno langelio sprendimas apima dabartinių Ugandos investicijų tarnybos vieno langelio procesų automatizaciją bei dinamiško ir sandoriams pritaikyto internetinio portalo sukūrimą. Portalas veiks kaip centrinis informacijos apie verslo operacijas šaltinis ir leis investuotojams bei verslininkams (vietiniams ir tarptautiniams) internetu užpildyti paraiškas dėl verslo registravimo, verslo licencijų, mokesčių registravimo klausimų bei pirminių leidimų, reikalingų verslui Ugandoje.

„Uganda siekia pagerinti sąlygas vidaus ir užsienio investuotojams: supaprastinti atitinkamus procesus ir sumažinti biurokratiją panaudojant informacines ir ryšio technologijas. Norway Registers Development turi ilgametę organizacinių reformų patirtį, taip pat gilias technologines žinias, kurias panaudos tam, kad padėtų šaliai įveikti šią sudėtingą užduotį ir sukurtų ilgalaikį, veikiantį verslo aplinkos gerinimo reformų planą”, komentavo NRD vykdantysis direktorius Rimantas Žylius.

 

Projektas apima svarbiausias Vyriausybės institucijas, dalyvaujančias registruojant ir išduodant pirmines licencijas verslams Ugandoje: Ugandos investicijų Tarnybos (Uganda Investment Authority), Ugandos Registrų centro (Uganda Registration Services Bureau), Kampalos Sostinės tarnybos (Kampala Capital City Authority), Ugandos Mokesčių Inspekcijos (Uganda Revenue Authority), Pilietybės ir imigracijos kontrolės direktorato prie Vidaus reikalų ministerijos (Directorate of Citizenship and Immigration Control), Valstybinės aplinkos valdymo institucijos (National Environment Management Authority) ir Žemių, būsto ir urbanistinės plėtros ministerijos (Ministry of Lands, Housing and Urban Development).

 

Tikimasi, kad tolimesnės  reformos apims ir kitų agentūrų, registruojančių ir išduodančių licencijas verslams Ugandoje integraciją į vieno langelio sprendimą.

————–
Norway Registers Development AS (NRD AS) yra konsultacinė IT paslaugų ir pardavimo įmonė, kurios pagrindinė kompetencija – nacionalinių registrų ir kitų e. valdymo sprendimų vystymas. NRD apjungia gebėjimus, reikalingus sėkmingų verslo aplinkos gerinimo reformų besivystančiose šalyse įgyvendinimui, gaunant reikšmingus rezultatus, pripažįstamus vietos ir tarptautinės bendruomenės. NRD buvo įkurta Norvegijoje 1995 metais ir priklauso AB „INVL Technology“ portfeliui nuo 2011 m. Įmonė įgyvendina projektus daugiau nei 50-yje šalių visame pasaulyje ir vykdo kitų „INVL Technology“ porfelio bendrovių verslo plėtrą besivystančiose rinkose.

                                      

Ugandos Nacionalinė informacinių technologijų tarnyba (NITA-U) buvo įsteigta Parlamento sprendimu (2009) stebėti, koordinuoti ir skatinti IT šalyje. Nuo savo veiklos pradžios, NITA-U pavyko pasiekti daugumą pirminių jai iškeltų tikslų bei įgyvendinti svarbias pradines nacionalinės IT infrastruktūros projektų fazes: Nacionalinės pagrindinės infrastruktūros, Elektroninės valdžios infrastruktūros. Verslo procesų užsakomųjų paslaugų organizacijos šiuo metu taip pat yra palaikomos NITA-U, siekiant padidinti galimybių šiame sektoriuje žinomumą, skatinti sektoriaus plėtrą, sukurti darbo vietas jaunimui ir generuoti pajamas šaliai.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].