Lietuvos BAIP grupės įmonės dalyvaus Norvegijos Taikos korpuso finansuojamoje darbuotojų mainų programoje

BAIP grupei priklausanti Norway Registers Development AS (NRD AS) bei jos padalinys Tanzanijoje – Norway Registers Development East Africa Ltd (NRD EA) – dalyvaus Norvegijos Taikos korpuso (Fredskorpset Norway) finansuojamoje darbuotojų mainų programoje. Per 21 mėn. laikotarpį, suskirstytą į tris 7 mėnesių trukmės etapus, iš viso 17 jaunų profesionalų iš Tanzanijos ir Europos atliks praktiką Norvegijoje ir Tanzanijoje. Pirmasis etapas prasidės š.m. rugpjūčio 11d. ir tęsis iki kitų metų rugpjūčio 15d.
 
Projekto metu Rytų Afrikoje bus sukurta iki 20 naujų IT darbo vietų, NRD AS operacijos šiame regione sulauks profesionalios vietinės pagalbos, o NRD EA paslaugos taps pasiekiamos Europoje. Partneriai dirbs kartu siekdami sustiprinti komunikaciją ir bendradarbiavimą tarpusavyje bei su kitomis BAIP grupės įmonėmis ir išvystyti naujų IT paslaugų kompleksą. Jie taip pat sieks sustiprinti bendradarbiavimą ir apsikeitimą gerąja patirtimi tarp trijų šalių, kuriose įmonės veikia: Norvegijos, Lietuvos ir Tanzanijos.

„NRD EA komandos nariai programos metu perims žinias, įgūdžius, metodologijas ir standartus, būtinus kritinės IT infrastruktūros priežiūros paslaugų teikimui 24×7. Jie sustiprins savo gebėjimus teikti kibernetinės saugos konsultacijas ir paslaugas, plėtos technologines partnerystes. Su šiais gebėjimais NRD EA taps pajėgi teikti labai reikalingą paramą NRD AS projektams Rytų Afrikoje“, – teigia Rimantas Žylius, NRD AS vykdantysis direktorius.

„Rytų Afrikoje pristatysime informacinių sistemų kūrimo paslaugas, aukšto patikimumo IT infrastruktūros architektūros sprendimus, sistemų migracijos paslaugas. Pasiūlysime IT paslaugų valdymą pagal ITIL metodologiją ir ISO20000 standartą. Taikos korpuso projekto metu Paslaugų Tarnyba (Service Desk) bus pritaikyta Svahili kalbai, kas leis geriau atitikti vietinius poreikius“, pridėjo Sebastian Marondo, NRD EA direktorius.

„Mes matome, kad R. Afrikos klientai pereina į naują technologinį lygį ir todėl iš savo technologinių partnerių jie reikalauja aukščiausios kokybės sprendimų, kurie iki šiol nėra lengvai pasiekiami šiame regione. Neseniai pasirašyta sutartis su Burundžio Centriniu banku dėl aukšto pasiekiamumo duomenų centro modernizacijos ir priežiūros yra vienas iš šios tendencijos pavyzdžių”, pasakojo R. Žylius.

Mainų programos dalyviams bus suteiktos galimybės pažinti tiek profesinę, tiek kultūrinę priimančiosios šalies aplinką, įsijungti į vietinių nevyriausybinių IRT organizacijų veiklą (pvz., ISACA Tanzanijos skyriaus) ir sustiprinti savo tarpkultūrines žinias. Bus organizuojamos pažintinės kelionės, vietinės kalbos kursai bei socialiniai renginiai, siekiant užtikrinti, kad atvykstantys dalyviai suprastų vietinį mentalitetą, kultūrą, istoriją ir tradicijas. 

Dalyvaudamos programoje abi įmonės, jų darbuotojai, partneriai, valdybos nariai ir kitos susijusios šalys patvirtina savo įsipareigojimą puoselėti vertybes ir principus, kuriuos propaguoja Norvegijos Taikos Korpusas: pagarbą žmogaus orumui, kultūriniams skirtumams, saugumo aspektams, aplinkosaugą, korupcijos netoleravimą, pasitikėjimą ir gerą valią.
———————————————–
Apie Norway Registers Development AS
BAIP grupės  įmonė Norway Registers Development AS (NRD AS), įkurta 1995, padeda Rytų Afrikos ir Azijos vyriausybėms įgyvendinti verslo aplinką gerinančias programas ir projektus. NRD AS specializacija – teisinės ir organizacinės reformos ir jų įgyvendinimas, teisinės ir organizacinės bazės modernizavimas (verslo, turto, hipotekos, licencijų ir gyventojų registrų sistemos), viešųjų ir centralizuotų pirkimų, teismų modernizacija, mokesčių surinkimo sistemos (angl. eFilling), verslo priežiūros institucijų pertvarkos ir verslo taisyklių supaprastinimas, valstybės valdomų įmonių reformos.

NRD AS taip pat atstovauja visą BAIP grupės paslaugų portfelį užsienio rinkose bei įgyvendina Pasaulio Banko, Jungtinių Tautų, Norvegijos vyriausybinių organizacijų bei kitų tarptautinių donorų projektus. Per pastaruosius 16 metų NRD AS įgyvendino daugiau kaip 110 verslo aplinką gerinančių projektų keturiasdešimtyje šalių, tarp kurių Ruanda, Liberija, Gvatemala, Vietnamas ir kitos šalys.

Apie Norway Registers Development East Africa Limited
Norway Registers Development East Africa Limited (NRD EA) yra NRD AS padalinys Rytų Afrikoje, įkurtas 2013 metais. NRD EA remia NRD AS operacijas Rytų Afrikos regione, veikia kaip informacijos saugumo technologijų pridėtinės vertės platintojas ir padeda kitoms organizacijoms, investuojančioms į Rytų Afriką informacinių technologijų infrastruktūros kūrimo, vystymo, priežiūros ir saugumo srityse. Įmonė veikia Dar es Salame, Tanzanijoje ir įgyvendina projektus Rytų Afrikos regione.

Apie Norvegijos Taikos Korpusą (Fredskorpset Norway – FK)
Norvegijos Taikos Korpusas (FK) – Norvegijos nacionalinės vystomosios politikos dalis. FK buvo įkurtas 1963 metais ir iš pradžių siuntė stažuotis tik Norvegus, tačiau buvo reorganizuotas 2000 metais ir ėmė vykdyti abipusius mainus. Nuo 1963 metų beveik 8000 žmonių dalyvavo FK mainų tarp Norvegijos ir šalių Afrikoje, Azijoje bei Lotynų Amerikoje programoje. FK suteikia galimybę jaunimui Norvegijoje ir besivystančiose šalyse patirti vienas kito realybę, palengvinti abipusį mokymąsi bei institucijų ir vietos bendruomenių plėtrą.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].