Lietuvių dėka Keiptauno universitetas – prestižinės kibernetinio saugumo organizacijos narys

Lietuvos kibernetinio saugumo konsultavimo ir technologijų vystymo bei diegimo įmonė NRD Cyber Security padėjo Afrikos žemyne pirmaujančiam universitetui tapti FIRST organizacijos nariu bei tarptautinės kibernetinio saugumo bendruomenės dalimi.

Universitetas, siekiantis lyderystės kibernetiniame saugume
 
Keiptauno universitetas (angl. The University of Cape Town (UCT)) nuolatos buvo tarp pirmaujančių universitetų Afrikoje, o prieš kelerius metus įsitvirtino šio žemyno aukštųjų mokyklų sąrašo viršuje. Universitetas siekia kelti kartelę ne tik akademinėje plotmėje, bet ir tapti lyderiu bei įkvėpėju didinant informacijos ir kibernetinio saugumo gebėjimus tarp kitų Pietų Afrikos respublikos bei regiono mokslo įstaigų. Vienas iš žingsnių šio tikslo link – sustiprinti kibernetinių grėsmių valdymo įgūdžius. Taip pat, kadangi kibernetinės atakos neturi sienų, itin svarbu turėti prieigą prie tarptautinės kibernetinės bendruomenės žinių ir informacijos, kad žalingais kodais būtų pasidalinta kuo greičiau.

Prestižinės kibernetinio saugumo bendruomenės dalis

NRD Cyber Security ekspertai padėjo Keiptauno universitetui paruošti jų saugumo komandą, kad ši būtų ne tik pasirengusi efektyviai stebėti grėsmes ir valdyti incidentus, bet ir turėtų reikiamus įgaliojimus ir galėtų greitai reaguoti. Bendros pastangos lėmė, kad šios aukštosios mokyklos įdirbis, pastangos ir siekiai kibernetinio saugumo srityje buvo įvertinti kvietimu tapti prestižinės tarptautinės kibernetinio saugumo organizacijos FIRST nariais. Ši organizacija yra pasaulyje pripažinta kibernetinio saugumo bendruomenė, kuri itin daug dėmesio skiria kibernetinių incidentų valdymui. Keiptauno universitetas tapo 3-ia organizacija šalyje ir 14-ta visame žemyne, gavusia kvietimą prisijungti prie FIRST.

„Narystė FIRST organizacijoje yra be galo svarbus žingsnis stiprinant Keiptauno universiteto kibernetinio saugumo gebėjimus. Dabar mes ne tik turime stiprią, gerai pasirengusią bei įgaliojimus veikti turinčią saugumo komandą, bet ir galime naudotis tarptautinės kibernetinės bendruomenės privalumais“, – sakė Roshan Harneker, Keiptauno universiteto kompiuterinių incidentų valdymo komandos vadovė.
 
Apie FIRST

FIRST organizacija yra svarbi tarptautinės kibernetinės bendruomenės dalis ir jungia įvairias vyriausybinių, komercinių bei švietimo organizacijų kompiuterinių saugumo incidentų reagavimo komandas. Bendradarbiavimo principu siekiama susipažindinti su gerosiomis praktikomis ir skatinti dalintis žiniomis ir informacija. Šiuo metu FIRST organizacijai priklauso daugiau kaip 400 narių Afrikoje, Amerikoje, Azijoje, Europoje ir Okeanijoje.
 
Apie NRD Cyber Security

NRD Cyber Security (NRD CS) yra technologinių kibernetinės gynybos konsultacijų, reagavimo į saugos incidentus bei taikomųjų mokslinių tyrimų įmonė. NRD CS veiklos regionai apima Europą, Aziją, Pietų Ameriką bei Afriką. Bendrovės klientai – valstybinės, viešos ir privačios organizacijos. NRD CS yra valdoma „Nasdaq Vilnius“ listinguojamos investicijų į IT verslus uždaro tipo investicinės bendrovės „INVL Technology“, kurios įmonės veikia klasterio pagrindu ir yra įgyvendinusios projektus daugiau kaip 50-yje pasaulio šalių.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].