Lietuviai modernizuos Kirgizijos pašto finansinių paslaugų teikimą už 2,5 mln. Eur


„INVL Technology“ valdomos Lietuvos bendrovės BAIP ir ETRONIKA pradeda vykdyti išskirtinį finansinių paslaugų teikimo projektą Kirgizijoje. Specializuotų IT sprendimų ir finansinių technologijų įmonių tandemas padės valstybinei įmonei „Kyrgyz Pochtasy“ skaitmenizuoti bei pagreitinti pagrindinių finansinių paslaugų teikimą visiems šalies gyventojams.  

BAIP, turinti ilgametės projektų su viešojo sektoriaus organizacijomis Lietuvoje, Europoje, Užsahario Afrikoje bei Azijoje patirties, koordinuos viso projekto įgyvendinimą bei bus atsakinga už jo technologinės dalies įgyvendinimą.

„Kirgizijos pašto modernizavimas prisidės prie valstybės finansinio sektoriaus vystymo. Pašto finansinių paslaugų procesų optimizavimas, perėjimas nuo rankų darbo ir daugybės popierinių dokumentų prie skaitmeninių technologijų yra didžiulis žingsnis į priekį“, – sako BAIP generalinis direktorius Gytis Umantas. Jo teigimu, šalies žmonės projekto naudą praktiškai pajus per paslaugų paprastumą ir pasiekiamumą, o valstybė – per sutaupytas lėšas, finansinių paslaugų kokybę bei duomenų saugumą.

Projekto rezultatus pajus kiekvienas Kirgizijos gyventojas – finansinės paslaugos, centralizuojant apskaitos sprendimus ir funkcijas, bus prieinamos net 550 vietų visoje šalyje, įskaitant ir atokiausias bei sunkiausiai pasiekiamas teritorijas. Kalnuotoje šalyje su daugiau nei 6 milijonais gyventojų, kurių dalis gyvena nutolusiose vietovėse, tai leis greičiau gauti finansines paslaugas, sumažinti administracinius kaštus ir padidinti teikiamų finansinių pašto paslaugų patikimumą.
 
„Įgyvendinus pašto paslaugų skaitmeninimo projektą, Kirgizijos paštas įgis priemones, leidžiančias greitai organizuoti partnerių – mokėjimo paslaugų teikėjų, tokių kaip „Western Union“ ar „Moneygram“, integraciją bei supaprastinti darbą su verslo klientais, teikiančiais finansines paslaugas per pašto tinklą. Projekte diegiamas ir adaptuojamas sprendimas taip pat užtikrins, kad teikiamos finansinės paslaugos atitiktų tarptautinius ir nacionalinius pinigų plovimo prevencijos reikalavimus“, – naudas vardija ETRONIKA direktorius Arnoldas Jankūnas.

Siekiant tokio ambicingo tikslo, pašto skyriai bus transformuojami į mažų banko skyrių atitikmenį įdiegiantkompiuterinių terminalų sistemą, leidžiančią teikti planuojamas paslaugas. Analogiška sistema, anksčiau įdiegta ETRONIKA klientams Lietuvoje ir Suomijoje, leidžia aptarnauti klientą per pusę minutės, o naujo darbuotojo apmokymas ja naudotis trunka tik apie pusvalandį.
 
BAIP bus atsakinga už šios kompleksinės IT sistemos valdymą, duomenų centrų diegimą bei modernių, skaitmenizuotų darbo vietų nutolusiuose pašto skyriuose įrengimą.
 
Lietuvos įmonių įgyvendinamas projektas yra vienas iš kelių pagrindinių Kirgizijos finansinio sektoriaus vystymo programos projektų, finansuojamų Pasaulio banko lėšomis.
 
„Džiaugiamės galėdami savo sukauptą kompleksinių IT sprendimų valdymo patirtį perkelti į mums naują šalį ir prisidėti prie Kirgizijos skaitmeninės transformacijos“, – sako G. Umantas.
 
Apie BAIP
 

UAB BAIP – kritinės IT infrastruktūros paslaugų bendrovė, teikianti konsultacines skaitmeninės transformacijos  strategijos sudarymo ir įgyvendinimo  paslaugas, aukšto patikimumo (angl. high availability) sprendimų, aukšto našumo skaičiavimo (angl. high performance computing) sprendimų ir debesijos (angl. cloud computing) sprendimų projektavimo, diegimo bei valdymo paslaugas, kritinės infrastruktūros priežiūros ir atsparumo užtikrinimo paslaugas. 

Būdama lyderiaujančių pasaulio techninės ir programinės įrangos gamintojų verslo ir serviso partnerė, BAIP savo klientams užtikrina visą tiekimo grandinės ir įrangos gyvavimo ciklo valdymą – nuo architektūros projektavimo, įrangos parinkimo, pristatymo ir įdiegimo iki profesionalios priežiūros, garantinio ir pogarantinio aptarnavimo paslaugų.

BAIP savo klientams taip pat teikia modernios, skaitmeninės darbo vietos strategijos sudarymo konsultacines paslaugas ir jos įgyvendinimą, darbo vietos kaip paslaugos, daiktų interneto (angl. Internet of things), informacinių kioskų ir spausdinimo-kopijavimo valdomas paslaugas (angl. managed services).   
 
Apie ETRONIKA
 

UAB ETRONIKA yra „NRD įmonių“ grupės įmonė, viena iš TOP-100 novatoriškiausių finansinių technologijų kompanijų Europoje, kurianti pažangius skaitmeninės bankininkystės, mažmeninės prekybos bei mobilaus parašo sprendimus.

„NRD įmonės“ yra globaliai veikianti informacinių technologijų ir konsultacinių įmonių grupė, kurios specializacija yra viešojo sektoriaus valdymas bei skaitmeninės ekonomikos infrastruktūros vystymas.

Tiek BAIP, tiek „NRD įmonės“ priklauso „INVL Technology“, UTIB – investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei, listinguojamai AB NASDAQ OMX Vilnius.
 
 

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].