KTU ir NRD CS vykdys bendrus tyrimus kibernetinės saugos srityje

Kauno technologijos universitetas (KTU) ir technologinių kibernetinės gynybos konsultacijų, reagavimo į saugos incidentus bei taikomųjų mokslinių tyrimų įmonė NRD CS pasirašė bendradarbiavimo sutartį. KTU ir NRD CS vykdys bendrus tyrimus Universiteto akademiniame kompiuteriniame tinkle bei laboratorijose, stiprins tinklų saugą ir kurs naujus kibernetinės saugos metodus, pritaikomus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

 

NRD CS teiks ekspertinę paramą kibernetinio saugumo dėmens Universiteto aukštojo mokslo programose stiprinimui ir Informatikos srities studijų programų tobulinimui, siekiant, kad kibernetinė sauga taptų integruota informatikos studijų dalimi. Bendrovė taip pat teiks pasiūlymus dėl studentų praktikos darbų, magistrantūros ir doktorantūros baigiamųjų darbų temų bei steigs stipendijas studentų specializacijai kibernetinės saugos srityje.

 

„Vykstant sparčiai skaitmenizacijai ir vis didesniems informacijos kiekiams persikeliant į internetinę erdvę, gebėjimai ir galimybės užtikrinti šios informacijos saugumą tampa rimtu iššūkiu. Kompetencijų ir žinių kibernetinės saugos srityje turintys informacinių technologijų specialistai itin reikalingi ir paklausūs, o Lietuvoje jų trūksta. Tikiuosi, kad bendradarbiaujant su verslu, gilinant studijų programas, šią spragą pavyks bent iš dalies užpildyti”, – teigė KTU rektorius Petras Baršauskas.

 

NRD CS ir KTU taip pat kartu rengs mokslines publikacijas kibernetinės saugos tema, vystys naujas kibernetinės saugos paslaugas ir sprendimus, dalyvaus projektuose Lietuvoje ir užsienyje bei sieks glaudesnio studijų ir praktikos sąlyčio.

 

„Vykdydami kibernetinio saugumo projektus tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, pavyzdžiui: Butane, Bangladeše ar Tanzanijoje, matome, kad, įsigalint skaitmeninėms technologijoms ir augant su tuo susijusioms grėsmėms, atsiranda poreikis iš esmės naujam požiūriui ir technologijoms. Todėl būtina stiprinti Lietuvos verslo ir mokslo bendradarbiavimą, skatinti mokslo inovacijas kibernetinės saugos srityje ir realizuoti jas Lietuvoje bei užsienio rinkose”, – komentavo NRD CS direktorius dr. Vilius Benetis.

 

Apie KTU

Kauno technologijos universitetas yra pažangiausias mokslo ir lyderiaujantis technologijų universitetas Lietuvoje, glaudžiai bendradarbiaujantis su verslu. Universitetas savyje jungia inžinerinius, technologinius, socialinius, humanitarinius mokslus ir menus.

 

Universitete yra 9 fakultetai, 10 mokslo institutų ir 5 centrai, 18 jaunimo organizacijų. KTU studijuoja apie 10,5 tūkst. studentų, iš jų apie 1,4 tūkst. – užsienio studentai. Universitete vykdoma apie 150 bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijų programų.

 

KTU studijų sritys apima technologijos, fizinius, socialinius, humanitarinius, biomedicinos mokslus ir menus, Universitetas plėtoja fizinių, technologijos ir socialinių mokslų tyrimus bei eksperimentinę plėtrą, skatina biomedicinos ir humanitarinių mokslų tyrimus, o Universiteto mokslinės produkcijos apsauga ir komercinimu užsiima KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras.

 

Apie NRD CS

UAB NRD CS yra technologinių kibernetinės gynybos konsultacijų, reagavimo į saugos incidentus bei taikomųjų mokslinių tyrimų įmonė. Bendrovės klientai – vyriausybės, teisėsauga, nacionaliniai ryšių reguliatoriai, organizacijų saugos padaliniai. NRD CS taip pat įgyvendina Norway Registers Development AS misiją sukurti saugią skaitmeninę aplinką šalims, vyriausybėms, verslams ir gyventojams bei prisideda prie CIS Critical Security Controls for Effective Cyber Defence V 6.0 ir kitų kibernetinės saugos metodikų vystymo.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].