„INVL Technology“ pripažinta laimėtoja Estijos „Andmevara“ privatizavimo aukcione

Investicijų į informacinių ir ryšių technologijų verslus bendrovė „INVL Technology“ pripažinta laimėtoja Estijos IT paslaugų bendrovės „Andmevara“ privatizavimo aukcione.

Apie Estijos Vidaus reikalų ministerijos priimtą sprendimą kovo 30 d. informavo privatizavimo patarėja „Redgate Capital“.

Sandoris bus užbaigtas pasirašius akcijų pirkimo-pardavimo sutartį – tai planuojama padaryti balandį. Galutinė akcijų kaina priklauso nuo valstybei išmokamų dividendų dydžio, todėl bus paskelbta užbaigus sandorį.

 „Andmevara“ teikia kompleksinius IT sprendimus ir paslaugas viešajam sektoriui. Bendrovės specializacija – e. valdžios sprendimai, apimantys registrų, svarbių nacionalinių informacinių sistemų bei programinės įrangos vystymą, skaitmenizavimo, duomenų bazių valdymo ir svetainių prieglobos (angl. „hosting“) paslaugas. „Andmevara“ įsteigta 1997 metais, tačiau jos ištakos siekia 1970, kai veiklą pradėjo bendrovės pirmtakė – buvusi Estijos valstybinė organizacija Riigiarvutuskeskus.

Bendrovė aktyviai prisideda prie Estijos e-Vyriausybės projekto įgyvendinimo, turi išvysčiusi nuosavų produktų, skirtų savivaldybėms bei vyriausybinėms institucijoms, portfelį ir daugiausia aptarnauja Estijos viešąjį sektorių. Nuo 2002-ųjų iki 2015-ųjų metų bendrovė valdė Estijos gyventojų registrą, kuris, siekiant konsoliduoti kai kurias valstybės IT funkcijas, nuo 2016 metų perduotas Estijos IT ir vystymo centrui prie Vidaus reikalų ministerijos (SMIT).  

„Andmevara“ taip pat turi antrinę įmonę Moldovoje.

„INVL Technology“ veikia kaip į stambaus verslo ir valstybinius segmentus orientuotas IT įmonių klasteris, kurio 4 pagrindinės veiklos sritys yra verslo klimato gerinimas ir e. valdymas, IT infrastruktūra, kibernetinė sauga ir sprendimai IT imlioms pramonės šakoms.

Šiuo metu didžiausios „INVL Technology“ investicijos yra įmonės Lietuvoje, Norvegijoje, Tanzanijoje, Ugandoje ir Ruandoje: Norway Registers Development AS su antrinėmis įmonėmis UAB NRD, UAB Etronika, Norway Registers Development East Africa Ltd, Norway Registers Development Rwanda Ltd bei Infobank Uganda Ltd, UAB BAIP su antrine UAB „Acena“ ir UAB NRD CS.

         Asmuo, įgaliotas suteikti papildomą informaciją:
         Kazimieras Tonkūnas
         Direktorius
         El. paštas [email protected]

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].