„INVL Technology“ per 2017 metus uždirbo 3,4 mln. eurų grynojo pelno

Investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovės „INVL Technology“ nuosavas kapitalas 2017 m. pabaigoje buvo 23,146 mln. eurų arba 1,90 euro akcijai ir per metus padidėjo 17,3 proc.

Bendrovės investicijos į valdomas įmones 2017 m. pabaigoje sudarė 20,1 mln. eurų ir nuo metų pradžios padidėjo 3,4 mln. eurų.Preliminariais duomenimis, bendrovės grynasis pelnas, įvertinus finansinio turto perkainojimą, per 2017 metus siekė 3,418 mln. eurų. „INVL Technology“ turto vertinimą atliko bendrovė „Deloitte verslo konsultacijos“.

„Praėjusieji metai buvo sėkmingi „INVL Technology“ – daugumai valdomų įmonių padidinus ne tik pajamas, bet ir pelną, augo bendrovės valdomo turto vertė. Gerus rezultatus demonstravo bendrovės, veikiančios kibernetinės saugos, finansinių technologijų ir sprendimų IT imlioms pramonės šakoms srityse. Šiais metais „INVL Technology“ ir toliau aktyviai ieško naujų investavimo galimybių, prioritetą teikdama įsigijimams Norvegijoje, Švedijoje ar Lietuvoje“, – sakė Kazimieras Tonkūnas, bendrovės „INVL Asset Management“ UTIB „INVL Technology“ vadovaujantis partneris.

Jo teigimu, „INVL Technology“ pernai siekė išplėsti nuolatinę prieigą prie rinkų, o valdomos įmonės pirmenybę teikė naujų produktų kūrimui ir tarptautinės veiklos kompetencijai didinti. 2017 metais „INVL Technology“ bendrovės vykdė projektus 17 šalių, iš jų 14-oje projektai buvo vykdyti ir 2016 metais. Bendrovių pradėti nauji projektai ir užmegzti ryšiai su partneriais Kipre, Albanijoje, Malavyje, Gambijoje ir Indijoje leido iš dalies kompensuoti neprasidėjusį naują IT sektoriaus Europos Sąjungos finansavimo etapą Lietuvoje.

Šiais metais „INVL Technology“ pirmenybę teiks valdomų įmonių stambinimui ir jų vertės auginimui. Įmonių grupėje vietoj ligšiol buvusių keturių veiks trys funkcinės grupės. Verslo klimato gerinimo ir e. valdymo grupei ir toliau priklausys „NRD įmonės“, kibernetinio saugumo – NRD CS, o IT paslaugų ir programavimo grupė bus suformuota iš bendrovių „Novian“ (iki 2018 m. vasario veikė pavadinimu „Vitma“), BAIP, „Acena“, „Algoritmų sistemos“ ir „Andmevara AS“.

„Tikime, kad sričių ir įmonių veiklos jungimas leis geriau aptarnauti klientus bei prisidės prie verslo plėtros Šiaurės šalių regione, be to, padidins įmonių patrauklumą potencialiems investuotojams“, – sakė K. Tonkūnas. Valdomos bendrovės 2018 metais ir toliau orientuosis į naujų produktų kūrimą bei tarptautinės veiklos kompetencijos didinimą. „INVL Technology“ taip pat rems vidinių startuolių kūrimą valdomose bendrovėse.

Įmonių rezultatai

Vertinant „INVL Technology“ valdomų įmonių 2017 m. rezultatus, verslo klimato gerinimo ir e. valdymo srityje dirbančių „NRD įmonių“ (į šiuos rezultatus įtraukti ir „Etronikos“ bei NRD rezultatai) pajamos per 2017 metus, lyginant su 2016 metais, padidėjo beveik 20 proc. ir pasiekė 7,23 mln. eurų (2016 m. pajamos buvo 6,03 mln. eurų). Grupės EBITDA per tą patį laikotarpį iš neigiamos 42 tūkst. eurų pakilo į teigiamą – 565 tūkst. eurų. Grynasis pelnas per 2017 metus pasiekė 421 tūkst. eurų, o tuo pačiu laikotarpiu 2016 m. grupė turėjo 431 tūkst. eurų grynąjį nuostolį.

Tuo tarpu „Andmevara AS“ pajamos per 2017 metus siekė 1,1 mln. eurų, o EBITDA buvo neigiama – 271 tūkst. eurų. Bendrovės grynasis nuostolis per 2017 metus buvo 292 tūkst. eurų. „Andmevara AS“ duomenys skelbiami nuo 2016 m. gegužės 1 dienos, kai buvo įgyta jos kontrolė, todėl yra nepalyginami.

IT infrastruktūros srityje dirbančių bendrovių BAIP ir „Acena“ pajamos per 2017 metus, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m., išaugo 5,7 proc. ir pasiekė 11,73 mln. eurų (2016 m. jos siekė 11,1 mln. eurų). EBITDA atitinkamu laikotarpiu išaugo daugiau nei dvigubai ir pasiekė 780 tūkst. eurų (per 2016 m. EBITDA buvo 373 tūkst. eurų). Per 2017 m. bendrovių grynasis pelnas buvo 203 tūkst. eurų, o tuo pačiu laikotarpiu pernai bendrovės turėjo 107 tūkst. eurų grynąjį nuostolį.

Kibernetinės saugos srities bendrovės NRD CS pajamos per 2017 metus išaugo daugiau kaip dvigubai, lyginant su atitinkamu laikotarpiu 2016 m., ir pasiekė 3,49 mln. eurų (bendrovės pajamos per 2016 m. siekė 1,58 mln. eurų). EBITDA augo 5,5 karto ir pasiekė 603 tūkst. eurų (per 2016 m. EBITDA buvo 110 tūkst. eurų). Bendrovės grynasis pelnas, lyginant su 2016 metais, paaugo 6,8 karto ir per 2017 m. siekė 468 tūkst. eurų (per tą patį laikotarpį 2016 m. grynasis pelnas siekė 69 tūkst. eurų).

Sprendimų IT imlioms pramonės šakoms srityje veikiančios bendrovės „Algoritmų sistemos“ pajamos per 2017 m. pasiekė 2,76 mln. eurų, EBITDA – 358 tūkst. eurų, o grynasis pelnas – 361 tūkst. eurų. Jos duomenys skelbiami nuo 2016 m. balandžio 1 dienos, kai buvo įgyta bendrovės kontrolė, todėl yra nepalyginami.

„INVL Technology“ yra investavusi į Norvegijos „Norway Registers Development AS“ su antrinėmis bendrovėmis Lietuvoje UAB NRD, UAB „Etronika“, Tanzanijoje „Norway Registers Development East Africa Ltd.“, Ruandoje „Norway Registers Development Rwanda Ltd.“, Bangladeše „NRD Bangladesh Ltd.“ bei asocijuota įmone Ugandoje „Infobank Uganda Ltd.“, Lietuvos UAB BAIP su antrine UAB „Acena“, UAB NRD CS, UAB „Algoritmų sistemos“, UAB „Novian“, Estijos „Andmevara AS“ su antrine bendrove Moldovoje „Andmevara SRL“.

2016 m. liepą uždaro tipo investicinės bendrovės (UTIB) licenciją gavusios „INVL Technology“ valdymą perėmė vienai pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“ priklausanti bendrovė „INVL Asset Management“. UTIB „INVL Technology“ veiks iki 2026 m. liepos 14 dienos.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].