INFOBALT ir „INVL Technology“ apdovanojo jaunuosius mokslininkus už geriausius IRT aktualius mokslo darbus

Informacinių ir ryšių technologijų asociacija INFOBALT ir „INVL Technology“, bendradarbiaudamos su Lietuvos mokslų akademija, įteikė devynias Jaunųjų mokslininkų stipendijas už geriausius mokslo darbus IRT srityje. Jau dešimtus metus jaunuosius mokslininkus apdovanojanti vardinėmis stipendijomis, INFOBALT taip siekia skatinti mokslininkų ir verslo bendradarbiavimą.
 
Lietuvos mokslų akademijos atrinktus fizinių ir technologijų mokslų darbus vertino INFOBALT komisija, kuri išrinko laureatus, akcentuodama išskirtinį mokslinį lygį IRT srityje bei intensyvaus jų taikymo moksliniuose tyrimuose ar kitose dalykinėse srityse galimybes.
 
Komisija geriausiai įvertino ir 2000 eurų stipendiją skyrė Mantui Vaitiekūnui už darbą „Automatinė veidinės dalies kaulų segmentacija kompiuterinės tomografijos vaizduose“. Mantvydas Merkys, pristatęs darbą „Didelės erdvinės skyros vaizdinimo sistema polimerinių gelių dozimetrijai“, gavo 1000 eurų stipendiją. Dvi stipendijos po 700 eurų buvo paskirtos Šarūnei Daškevičiūtei („Naujų zondų sintezė ir jų pritaikymas merkaptoaminorūgščių atpažinimui“) ir Aistei Ilčiukaitei („Fluoreno klasės puslaidininkiai efektyviems hibridiniams Saulės elementams“).
 
Paskatinamųjų stipendijų laureatais šiais metais tapo Linas Aidokas, Linas Jonušauskas, Anatolij Nečiporenko, dr. Domantas Peckus ir Evaldas Žilinskas.
 
„INVL Technology“ džiaugiasi jau ne pirmus metus galėdami prisidėti prie mokslo pažangos progreso ir idėjų vystymo. Mokslo populiarinimas ir pažanga – mūsų visuomenės variklis. Tokie projektai, kaip INFOBALT stipendijos, skatina jaunuosius mokslininkus bei padeda verslui ir mokslininkams geriau suprasti vieniems kitus. Tai visokeriopa nauda ir mokslui, ir verslui, ir visuomenei“, – įsitikinęs įmonės vadovaujantysis partneris Kazimieras Tonkūnas.
 
INFOBALT skirtos stipendijos – tai ne tik dar didesnė paskata rinktis mokslininko kelią, bet ir puikus pavyzdys, kuris iliustruoja, kaip jaunieji tyrėjai geba kurti aukštos pridėtinės vertės technologijas. „Esu tvirtai įsitikinęs, kad mokslo potencialas Lietuvoje nėra pakankamai išnaudotas ir tikiu, kad jau netolimoje ateityje tapsime pažangiausius ir inovatyviausius sprendimus pasauliui kurianti šalis“, – teigė vertinimo komisijos narys, INFOBALT viceprezidentas ir Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].