Įkurta specializuota kibernetinės saugos įmonė NRD CS

Nuo šių metų pradžios BAIP grupė kibernetinės gynybos paslaugas atskyrė į savarankišką, specializuotą kibernetinės saugos įmonę NRD CS. Naujai įsteigta bendrovė taip pat veikia kaip kibernetinės saugos kompetencijos centras kitoms grupės įmonėms: Norway Registers Development AS, BAIP ir Norway Registers Development East Africa. Įmonės vadovu paskirtas dr. Vilius Benetis.

Kaip atskira įmonė NRD CS pradėjo veikti 2014 m. sausį, tačiau patirtį įmonė skaičiuoja dar nuo 2008 metų, kai kibernetinės saugos discipliną pradėjo vystyti „Baltic Amadeus Infrastruktūros Paslaugos“ (dabar – BAIP). 2011 m. pradėta nuolatinė komercinė veikla, kuriai nuo 2012 m. vidurio vadovauti ėmėsi V. Benetis, suformavęs gamintojų ir partnerių paslaugų portfelį bei subūręs tarptautinę profesionalų komandą. Nuo šių metų pradžios NRD CS, vadovaujama V. Benečio, veikia kaip savarankiška specializuota kibernetinės saugos įmonė.

„Kibernetinėje erdvėje, kur neegzistuoja valstybių sienos, visi – naudotojai, gamintojai, paslaugų teikėjai, vyriausybės, tarptautinės organizacijos – neišvengiamai susiję ir priklausomi vienas nuo kito. Tokia aplinka ne tik leidžia išnaudoti informacinių technologijų potencialą ir skatina visuotinį progresą, bet ir sukuria itin palankią terpę skaitmeniniams nusikaltėliams, kurie pasinaudoja silpniausia grandimi bei dažnai veikia globaliai. Todėl atsiriboti nuo kitų ir gintis pavieniui paprasčiausiai nebeįmanoma“, – teigia V. Benetis.

Jo teigimu, bendrovė aktyviai bendradarbiauja su technologiniais, konsultaciniais partneriais, tarptautinėmis nevyriausybinėmis organizacijomis. Taip padedama klientams pamatyti platesnį atakų kontekstą ir sėkmingiau nuo jų apsiginti.

NRD CS kuria ir diegia išankstinio perspėjimo sistemas bei modernias kovos su e. nusikaltimais platformas (centralizuotas IT tyrimų laboratorijas, skaitmeninės erdvės turinio stebėjimo ir analizės sistemas), konsultuoja ir vysto specializuotų organizacijų kibernetinio saugumo pajėgumus, teikia reagavimo į saugos incidentus paslaugas. Pagrindiniai įmonės klientai – specializuotų paslaugų teikėjai: teismai, e. policija, ryšių reguliuotojai bei didelių organizacijų saugos padaliniai Europoje, Rytų ir Centrinėje Afrikoje bei Pietryčių Azijoje.

Be specializuotų paslaugų, įmonė taip pat teikia saugos procesų konsultacijų, įsilaužimų prevencijos paslaugas, atlieka saugos auditus, atitikties ir rizikos vertinimus, projektuoja ir diegia priemones bei technologijas, skirtas informacinių sistemų saugai, rengia įmonių ir organizacijų IT saugos skyrių mokymus.

„Nors įmonė dar visai jauna, tačiau suburta komanda – patyrusi, gebanti pritaikyti ir diegti sudėtingus sprendimus. Sertifikuoti specialistai, kuriuos jau pažįsta mūsų klientai Lietuvoje ir užsienyje, turi sukaupę 5-15 metų patirtį IT projektų valdymo, IT audito ir IT konsultacijų srityse. Taip pat vystome ir nuosavą kibernetinės gynybos sistemą, be to, komandos nariai priklauso Galimų kibernetinio saugumo incidentų pasekmių valdymo darbo grupei Lietuvoje bei analogiškai grupei Tanzanijoje“, teigia V. Benetis.

Komanda bendradarbiauja su visomis Lietuvos tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimų grupėmis (CERT), tarptautinėmis organizacijomis (ISACA, Council on Cybersecurity), Tanzanijoje NRD AS kvietimu kartu su ISACA Tanzanijos padaliniu įgyvendina nacionalinę patariamąją kibernetinės saugos sistemą.

Naujosios įmonės komanda taip pat dalyvavo rengiant Lietuvos nacionalinio kibernetinio saugumo strategiją ir iki šiol vykdo projektus, padedančius įgyvendinti Elektroninės informacijos saugos plėtros 2011-2019 m. programą. Organizuojamos kasmetinės kibernetinės saugos konferencijos Lietuvoje ir Rytų Afrikoje, bendradarbiaujama su universitetais ruošiant jaunąją IT specialistų kartą. Įmonė prisideda prie tarptautinių mokslinių metodinių leidinių „Transforming Cybersecurity: Using COBIT® 5“, „Responding to Targeted Cyberattacks“, „Advanced Persistent Threats: How to manage risk to your business“, COBIT adaptacijos Lietuvoje, RRT užsakymu paruošė Lietuvos viešo tinklo infrastruktūros ypatingos svarbos nustatymo metodiką.

NRD CS priklauso BAIP grupei – specializuotas IT bendroves vienijančiai grupei, kurios veikla apima  verslo aplinką gerinančių projektų įgyvendinimą, integruotų nacionalinių informacinių sistemų kūrimą, kritinės IT infrastruktūros atsparumo užtikrinimą, nacionalinį kibernetinį saugumą ir gynybą. BAIP grupė valdo UAB BAIP, UAB „Acena“, UAB „NRD“, Norway Registers Development AS, Norway Registers Development  East Africa Limited, UAB NRD CS. BAIP grupė veikia ir vykdo projektus Centrinėje ir Rytų Europoje, Rytų Afrikoje ir kituose regionuose.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].