BAIP už 200 tūkst. eurų bendrovei „Litgrid“ įdiegs didelio našumo duomenų rezervinio kopijavimo ir atstatymo sistemą

BAIP pasirašė sutartį su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Litgrid“ dėl didelio našumo rezervinio kopijavimo ir atstatymo sistemos sprendimo pirkimo ir jo diegimo. Sprendimas pritaikytas atsižvelgiant į elektros infrastruktūros plėtrą ir paruoštas įgyvendinimui dviejuose nutolusiuose duomenų centruose. Sutarties vertė – 201,5 tūkst. eurų.

 

Sistema pritaikyta turimai „Litgrid“ duomenų centrų architektūrai. Ji bus įgyvendinta per du duomenų centrus, kurie vienas nuo kito yra nutolę per daugiau nei 100 kilometrų. Didelio našumo, patikima ir lengvai plečiama rezervinio duomenų kopijavimo ir atstatymo sistema apsaugos duomenis ir informaciją nuo praradimo ar sugadinimo skirtingos saugos potinkliuose ir užtikrins greitą duomenų atstatymą.

 

„Klientas rinkosi sprendimą, kuris būtų patikimas, lankstus, o duomenų greito atstatymo aplinka tenkintų veiklos tęstinumo plane numatytus ypač greito reagavimo reikalavimus incidento atveju. Sutrikus sistemų darbui, BAIP įdiegtas sprendimas užtikrins, kad bus išsaugoti ne mažiau kaip 2 valandų senumo duomenys, o sistemų darbas atstatytas ne vėliau kaip per 4 val.“, – teigia BAIP generalinis direktorius Gytis Umantas.

 

„Mūsų pagrindinė užduotis – 24 valandas per parą patikimai perduoti elektrą visoje Lietuvoje. Kasdien mūsų duomenų centrus pasiekia dešimtys tūkstančių signalų iš nuotoliniu būdu valdomų aukštos įtampos elektros įrenginių, todėl siekdami palaikyti stabilią elektros sistemą skiriame ypatingą dėmesį nepertraukiamam IT sistemų darbui, duomenų integracijai, jų saugumui ir atstatymui“, – teigė Valdas Merčaitis, „Litgrid“ Informacinių technologijų ir telekomunikacijų centro vadovas.

 

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius valdo aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą, kuriuo perduodama elektra iš gamintojų į skirstomuosius tinklus. „Litgrid“ taip pat prižiūri 12 tarptautinių elektros jungčių, kuriomis energija importuojama iš kaimyninių valstybių, ir atsako už Lietuvos elektros sistemos integraciją į Europos elektros energetikos infrastruktūrą.

 

BAIP įmonė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriui taip pat modernizavo duomenų apsaugos ir perdavimo centrą, o šiuo metu teikia kompiuterinių darbo vietų nuomos ir priežiūros paslaugas ir aptarnauja daugiau nei du šimtus vartotojų.

 

Apie UAB BAIP

UAB BAIP veikla apima kritinės IT infrastruktūros projektavimą, diegimą ir priežiūrą, duomenų archyvavimo, atstatymo, debesų kompiuterijos ir virtualizacijos sprendimus, duomenų bazių ir aplikacijų migraciją bei priežiūrą. Įmonė teikia stambioms kompanijoms „CopyPrint“, mobiliųjų įrenginių valdymo, pramoninio ir 3D spausdinimo valdomas paslaugas (managed services). Dirba su pasaulinius informacinių technologijų prekių ženklus valdančiais partneriais, atlieka garantinį ir pogarantinį įrangos aptarnavimą.

 

UAB BAIP yra valdoma Nasdaq Vilnius listinguojamos investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovės AB „INVL Technology“, kurios įmonės veikia klasterio pagrindu ir įgyvendina bendrus projektus daugiau kaip 50-yje pasaulio šalių.

 

Apie „Litgrid“

„Litgrid” yra Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius, valdantis elektros energijos srautus Lietuvoje ir palaikantis stabilų šalies elektros energetikos sistemos darbą. „Litgrid” įgyvendina strateginius elektros jungčių su Švedija ir Lenkija, taip pat – šalies energetikos sistemos sinchroninio darbo su kontinentinės Europos elektros sistema projektus, sudaro technines sąlygas elektros rinkai veikti.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].