BAIP įdiegė pirmąjį tarpvalstybinį debesų kompiuterijos sprendimą

UAB BAIP sėkmingai įgyvendino tarpvalstybinį projektą – įdiegė ir konfigūravo debesų kompiuterijos infrastruktūros techninę bei programinę įrangą Lietuvoje ir Baltarusijoje. Projekto, kuris buvo finansuojamas Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis, vertė – 2,247 mln. litų.

BAIP dalyvavo Vilniaus Universiteto vykdomame projekte „Socialinės, ekonominės plėtros bei verslumo skatinimas plėtojant tarpvalstybinį mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros bei inovacijų tinklą debesų kompiuterijos srityje“. Projekto tikslas – sukurti efektyvią platformą tarp dviejų valstybių, skirtą moksliniams tyrimams, inovacijų skatinimui, technologinei bei verslo plėtrai.

„Šis darbas mūsų bendrovei buvo ypatingas todėl, kad pirmą kartą įmonės, o gal net Lietuvos IT istorijoje įdiegėme debesų kompiuterijos sprendimą tarp dviejų valstybių. Prisidėjome prie svarbaus tarptautinio projekto ir tikimės, kad šiuolaikiškas debesų kompiuterijos sprendimas sėkmingai skatins abiejų šalių socialinę ir ekonominę plėtrą,“ – sakė Gytis Umantas, UAB BAIP generalinis direktorius.

Šiuo metu sprendimas jau yra aktyviai naudojamas: Lietuvoje ir Baltarusijoje vyksta specialistų mokymai, įmonės abiejose šalyse aktyviai domisi įdiegta debesų kompiuterijos platforma ir jos teikiamais privalumais, vyksta verslumo skatinimo seminarai, intensyviai bendradarbiauja IT specialistų bendruomenės.

„Debesų kompiuterijos sprendimas tarp Lietuvos ir Baltarusijos neabejotinai atvers daugiau galimybių verslui ir bus puiki tobulėjimo platforma IT specialistams“, – sakė projektui vadovaujantis VU kompiuterijos katedros profesorius Algimantas Juozapavičius.

UAB BAIP – kritinės IT infrastruktūros paslaugų bendrovė, teikianti infrastruktūros strategijos ir architektūros sprendimus, programinę, kompiuterinę įrangą, IT saugos ir aptarnavimo paslaugas 200 didžiausių Lietuvos organizacijų. Bendrovė įgyvendina sudėtingus migracijos, sistemų diegimo ir duomenų atstatymo projektus bei užtikrina IT sistemų atsparumą.

Vilniaus universitetas yra seniausias ir didžiausią mokslinę bendruomenę vienijantis universitetas Lietuvoje.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].