BAIP energetikos sektoriuje įdiegė novatorišką duomenų centro infrastruktūrą

BAIP įdiegė atskirą aukšto patikimumo duomenų centrą Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorei AB „Litgrid“. Naujasis duomenų centras, kuris buvo įdiegtas atsižvelgiant į ES direktyvos reikalavimus, bus naudojamas duomenų saugojimui ir perdavimui. Projekto vertė – 698 tūkst. Lt (su PVM).

Europos Parlamento ir Tarybos Direktyva 2009/72/EB, kurios nuostatos yra perkeltos į Elektros energetikos įstatymą, reikalauja, kad elektros energijos perdavimo veikla būtų atskirta nuo skirstymo, tiekimo ir gamybos bei šių veiklų komercinių interesų. Iki šiol AB „Litgrid“ naudojosi energetikos įmonėms IT ir telekomunikacijų paslaugas teikiančio Technologijų ir inovacijų centro (TIC) paslaugomis, tačiau pagal šią direktyvą turėjo infrastruktūrą atskirti. Naujai infrastruktūrai įdiegti buvo paskelbtas viešasis pirkimo konkursas.

Duomenų centro įrangos pirkimo ir įdiegimo konkursą laimėjo BAIP. Kritinės IT infrastruktūros bendrovė klientui pasiūlė duomenų centro sprendimą už geriausią kainą, įdiegė ir sukonfigūravo naujos kartos IBM ir Cisco sprendimus.

„Klientas įrangą įsigijo tarnybinių stočių virtualizacijos platformos diegimui, prie kurios reikėjo prijungti ir jau esančios infrastruktūros elementus, todėl rinkosi sprendimą, kuris būtų ne tik patikimas, bet ir lankstus – naujausią tinklo technologiją FCoE (Fibre Channel over Ethernet). Džiaugiamės galėję prisidėti prie itin šiuolaikiško projekto“, – sako BAIP generalinis direktorius Gytis Umantas.

„Mūsų bendrovė valdo elektros energijos srautus visoje šalyje, todėl skiriame daug pastangų saugiam ir nepertraukiamam IT sistemų darbui užtikrinti. Pasirinkome technologiją, kuri ne tik garantuoja aukštą saugumo lygį, bet ir leidžia kaštų prasme efektyviai sujungti skirtingų protokolų pagrindu veikiančias sistemas“, – teigė Valdas Merčaitis, „Litgrid“ informacinių technologijų ir telekomunikacijų centro vadovas.

BAIP bendrovei „Litgrid“ taip pat teikia kompiuterinių darbo vietų priežiūros paslaugas ir aptarnauja daugiau nei du šimtus vartotojų.

UAB BAIP – kritinės IT infrastruktūros paslaugų bendrovė, teikianti infrastruktūros strategijos ir architektūros sprendimus, programinę, kompiuterinę įrangą, IT saugos ir aptarnavimo paslaugas. Bendrovė įgyvendina sudėtingus migracijos, sistemų diegimo ir duomenų atstatymo projektus bei užtikrina IT sistemų atsparumą. Įmonė priklauso BAIP grupei, valdančiai IT bendroves „Acena“, „NRD“, Norway Registers Development AS, Norway Registers Development East Africa Limited ir NRD CS.

AB „Litgrid“, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius, palaiko stabilų šalies elektros energetikos sistemos darbą, valdo elektros energijos srautus ir sudaro sąlygas konkurencijai atviroje elektros rinkoje. „Litgrid“ atsako už Lietuvos elektros energetikos sistemos integraciją į Europos elektros infrastruktūrą ir bendrą elektros rinką.

Daugiau informacijos suteiks:
Goda Smilingytė, rinkodaros vadovė
El. paštas: [email protected] Tel.: 8 618 18822

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].