BAIP atnaujino Lietuvos banko duomenų saugyklas

T kritinės infrastruktūros paslaugų bendrovė BAIP atnaujino Lietuvos banko magnetinių juostų bibliotekas. Bendrovė darbus atliko laimėjusi atvirą konkursą kompiuterinei įrangai pirkti. Projekto vertė – 1,755 mln. litų.

Magnetinių juostų bibliotekos yra patikimas ir nebrangus būdas informacijai saugoti. Dažniausiai tokia įranga naudojama archyvavimui ir rezerviniam kopijavimui. Juostų bibliotekos suteikia galimybę centralizuotai valdyti ir internetu pasiekti didelius duomenų kiekius. Tokioms duomenų saugykloms nereikalingas pastovus elektros energijos tiekimas, todėl jų išlaikymas gali būti net iki 60% pigesnis nei nuolat energiją naudojančių kietųjų diskų.

„Lietuvos bankui pasiūlėme savo partnerės, kompanijos IBM techninę ir programinę įrangą, todėl kad IBM įrenginiai pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis“, – sakė UAB BAIP generalinis direktorius Gytis Umantas.

BAIP teikia paslaugas ir užsienio centriniams bankams. 2014 m. balandžio mėn. bendrovė pasirašė dvi sutartis su Burundžio centriniu banku, pagal kurias modernizuos nacionalinę mokėjimų sistemą palaikančio duomenų centro infrastruktūrą ir teiks priežiūros paslaugas.

UAB BAIP – kritinės IT infrastruktūros paslaugų bendrovė, teikianti infrastruktūros strategijos ir architektūros sprendimus, programinę, kompiuterinę įrangą, IT saugos ir aptarnavimo paslaugas. Bendrovė įgyvendina sudėtingus migracijos, sistemų diegimo ir duomenų atstatymo projektus bei užtikrina IT sistemų atsparumą. Įmonė priklauso BAIP grupei, valdančiai IT bendroves „Acena“, „NRD“, Norway Registers Development AS, Norway Registers Development East Africa Limited ir NRD CS.

IBM – pasaulyje pirmaujanti duomenų saugojimo įrangos rinkos lyderė. Kompanija viena pirmųjų pristatė magnetinių juostelių saugyklos sprendimą ir duomenų saugojimo įrangą tobulino daugiau nei 60 metų. Magnetinių juostelių bibliotekos ir šiandien kaštų prasme yra pats efektyviausias sprendimas didelėms duomenų saugykloms, todėl jas renkasi su dideliais dokumentų kiekiais dirbančios organizacijos: bankai, universitetai, ligoninės. Tokio tipo duomenų saugyklas naudoja Oksfordo ir Oklahomos universitetuose.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].