Programavimo ir IT infrastruktūros paslaugų grupė „Novian“ šių metų pirmąjį pusmetį gavo 16,4 mln. eurų agreguotų pajamų. Jos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, susitraukė 11,1 proc. Grupės EBITDA pasiekė 1,1 mln. eurų, o pernai atitinkamu laikotarpiu buvo 0,2 mln. eurų. Veiklos pelnas ataskaitiniu laikotarpiu sudarė 0,6 mln. eurų, kai 2023 metų pirmąjį pusmetį fiksuotas 0,3 mln. eurų veiklos nuostolis. Ataskaitiniu laikotarpiu „Novian“ grupės įmonės 12,6 mln. eurų arba 77 proc. pajamų uždirbo Lietuvoje, iš viso vykdė projektus 36 pasaulio šalyse.
„Pirmojo pusmečio rezultatai atspindi mūsų įdirbį – stiprų pagrindą, kuris suteikia perspektyvų toliau auginti verslą. Tikime, kad mūsų įmonių ir specialistų kompetencija leis ir toliau sėkmingai atliepti klientų poreikius bei plėtoti efektyvias inovacijas, taip pat konsultacinę veiklą“, – sako „Novian“ grupės vadovas Tomas Vitkus. Jo teigimu, įmonės tęsia aktyvią veiklą pristatydamos bendradarbiavimo galimybes įvairiose IT srityse, o įpusėjus metams sudarytos naujos sutartys ir laimėti konkursai leidžia tikėtis pajamų bei pelno rodiklių augimo.
Vertinant strategines „Novian“ verslo sritis, grupės programavimo įmonės šiemet vykdė svarbius projektus sveikatos priežiūros, mokesčių ir sąskaitų administravimo srityse, taip pat tęsė gynybos, aviacijos ir kitus projektus.
„Džiaugiamės sėkmingai vykstančiu e. recepto projektu, jau leidžiančiu Lietuvos gyventojams pateikus asmens dokumentą pirkti receptinius vaistus Latvijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Graikijoje ir Portugalijoje, o atvykusiems iš šių šalių – Lietuvoje, – šiuo metu dirbame siekdami išplėsti šias galimybes visose Europos Sąjungos šalyse. Toliau vykdome aštuonis gynybos srities projektus, reikalaujančius naujo požiūrio taikant pažangias technologijas. Inovatyvumu išsiskiria ir Lietuvos muitinei pradėta kurti dirbtiniu intelektu grįsta rentgeno vaizdų analizės sistema“, – sako T. Vitkus.
Kitų IT paslaugų srityje išsiskyrė „Novian Technologies“ dėmesys konsultacinėms paslaugoms. „Sėkmingai dalyvavome konkursuose dėl viešojo sektoriaus organizacijoms skirtų debesų kompiuterijos architektūros ir pirkimų konsultacijų – tai svarbi mūsų paslaugų dalis, patvirtinanti technologines kompetencijas“, – sakė „Novian Technologies“ generalinis direktorius Gytis Umantas. Šias paslaugas bendrovė teikia Europos ir Afrikos šalyse.
Jo teigimu, mastu išsiskyrė ir liepos pradžioje pasirašytos sutartys, pagal kurias „Novian Technologies“ daugiau kaip 600 šalies mokyklų pateiks 14,5 tūkst. nešiojamųjų kompiuterių. Taip pat bendrovė siekia plėsti kritinės IT infrastruktūros paslaugas, ypač teikiamas pagal valdomų paslaugų modelį, leidžiantį pasirinkti aktualų paslaugų paketą ir teikimo sąlygas. „Atlikti struktūros pokyčiai leido sujungti klientams aktualias kompetencijas, taip užtikrinant efektyvesnį vidaus procesų koordinavimą ir paslaugų teikimą, o perspektyvoje – orientuotis į konsultacinių paslaugų plėtrą“, – sakė vadovas.
Aukšto našumo skaičiavimo telkinių (HPC, angl. high performance computing) srityje „Novian Technologies“ aktyviai pristato sprendimus, skirtus prognozuoti orams ir modeliuoti klimato kaitą. Jie gali būti naudojami su ankstyvojo informavimo (angl. early warning) sistemomis. Debesų kompiuterijos srityje vis aktualesnis tampa konteinerių platformų, leidžiančių greičiau ir lengviau atnaujinti informacines sistemas bei aplikacijas, diegimas.
Skaitmeninimo srityje „Novian“ įmonės ir toliau daugiausia orientavosi į archyvų ir žiniasklaidos projektus. Tarp naujų projektų išsiskyrė Estijos sovietmečio kultūrinio archyvo skaitmeninimas, kurį pabaigus šios šalies nacionalinio archyvo interneto svetainėje bus paskelbta 2 mln. bylų. Toliau kuriamas skaitmenizavimo centras Sint Martene, taip prisidedant prie šalies viešųjų paslaugų efektyvumo didinimo.
„Novian“ grupę sudaro Lietuvos bendrovės „Novian Technologies“, „Novian Systems“ ir „Novian Pro“, Estijos „Novian Eesti“, Moldovos „Andmevara“, Norvegijos „Zissor“, Ruandos „Norway Registers Development Rwanda“. „Novian“ grupė priklauso investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei „INVL Technology“.
Priedai: