Kibernetinio saugumo konsultavimo ir technologijų vystymo įmonės „NRD Cyber Security“ pajamos per 2021 m. pirmąjį pusmetį pasiekė 1,979 mln. eurų ir, palyginti su 2020 m. pirmojo pusmečio 962 tūkst. eurų pajamomis, išaugo 106 %.
Neaudituotais duomenimis, bendrovės EBITDA per šešis mėnesius sudarė 534 tūkst. eurų ir, palyginti su 2020 m. pirmuoju pusmečiu, išaugo 13 kartų.
Per šių metų pirmąjį pusmetį „NRD Cyber Security“ uždirbo 432 tūkst. eurų grynojo pelno, o per tą patį 2020 metų laikotarpį buvo patirta 57 tūkst. eurų grynųjų nuostolių.
Iš viso 2021 m. pirmąjį pusmetį „NRD Cyber Security“ vykdė projektus 36 pasaulio šalyse.
Palyginus su ankstesniais metais, per pirmąjį 2021 metų pusmetį reikšmingai augo „NRD Cyber Security“ pajamų dalis, gauta iš finansinio ir privataus sektorių, t. y. 50 % pirmojo pusmečio pajamų buvo uždirbta iš šių dviejų sektorių.
Pirmasis metų pusmetis „NRD Cyber Security“ buvo gausus baigtų projektų. Įgyvendintas jungtinis projektas su NI‐CO, kurio metu pravesti keturi techniniai CSIRT (angl. Computer Security Incident Response Team – CSIRT) mokymų kursai pažengusiesiems. Mokymuose dalyvavo Dominikos Respublikos, Botsvanos ir 17 OAS (angl. The Organization of American States) valstybių narių atstovai iš finansų, gynybos ir telekomunikacijų sektorių. Taip pat užbaigtas projektas su Butano finansų ministerija – atliktas išsamus dabartinių finansų valdymo sistemų prie Finansų ministerijos techninis auditas ir pristatytos išvados ministerijos vadovybei.
Be to, „NRD Cyber Security“ kartu su Jungtinių Tautų projektų valdymo agentūra (UNOPS) baigė vertinti Serbijos Respublikos kibernetinio saugumo ekosistemą.
Taip pat prie pabaigos artėja projektas Egipto centriniame banke – jau yra įdiegti „NRD Cyber Security“ sukurti „CollectiveSight“ sensoriai. Tai yra centralizuotos kibernetinio saugumo stebėjimo ir grėsmių įvertinimo platformos komponentai. Šio projekto tikslas – sukurti finansų sektoriaus saugumo valdymo centrą EG‐FinCIRT, kuris koordinuos ir valdys itin svarbius incidentus finansiniame sektoriuje.
Šiais metais įmonė tęsia ir du projektus Nigerijos centriniame banke. Pirmasis projektas yra skirtas finansų sektoriaus kibernetinio saugumo centrui sukurti, o pagal antrąjį projektą „NRD Cyber Security“ įdiegė kibernetinio saugumo grėsmių, informacijos apdorojimo ir sklaidos sistemą.
Antrasis šių metų pusmetis turėtų būti ne mažiau darbingas. Pasirašyta sutartis su Gajanos Banku (angl. Bank of Guyana) dėl saugumo vertinimo paslaugų teikimo, bei nauja sutartis su Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerija (angl. Home Office) dėl Ruandos kibernetinio saugumo brandos vertinimo pagal Oksfordo CMM modelį. Tokio tipo vertinimus įmonė jau yra sėkmingai atlikusi anksčiau Sakartvele, Ekvadore ir Bangladeše.
Taip pat pasirašyta sutartis su ENISA (angl. The European Union Agency for Cybersecurity) dėl kibernetinio saugumo krizių valdymo brandos vertinimo metodikos parengimo. Projektu siekiama padėti tvirtą pamatą Europos Sąjungos institucijų bendradarbiavimui ištikus krizėms (operaciniame ir techniniame lygmenyse).
Daugiau informacijos rasite parengtoje 2021 metų pirmojo pusmečio rezultatų pristatymo prezentacijoje.
Apie „NRD Cyber Security“
„NRD Cyber Security“ yra kibernetinio saugumo konsultavimo, reagavimo į saugumo incidentus bei technologijų diegimo ir kūrimo įmonė. Savo veikla ji siekia kurti saugią skaitmeninę aplinką šalims, vyriausybėms ir verslams, todėl įvairaus masto projektus vykdo visame pasaulyje. „NRD Cyber Security“ priklauso investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei „INVL Technology“, kuri yra listinguojama AB „Nasdaq Vilnius“ (INC1L).
Priedas
NRD CS_ 2021 H1_LT