„INVL Technology“ įmones augina įdirbis Užsahario Afrikos ir Pietų Azijos rinkose

Investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovės „INVL Technology“ nuosavas kapitalas šių metų trijų ketvirčių pabaigoje buvo 19,9 mln. eurų arba 1,64 euro akcijai. Pastarasis rodiklis nuo metų pradžios padidėjo 1,1 proc.
 
Bendrovės investicijos į valdomas įmones 2017 m. rugsėjo pabaigoje sudarė 21,9 mln. eurų ir nuo metų pradžios padidėjo 5,2 mln. eurų. Pokytis susidarė iš 5 mln. eurų, skirtų naujai įsteigtos bendrovės „Nordic Cyber Security Oy“ įstatiniam kapitalui didinti įsigyjant 77,35 proc. Suomijos kibernetinės saugos bendrovės „Deltagon Group Oy“ akcijų, ir UAB „Inventio“ 0,3 mln. eurų išmokėtų dividendų (turėjusių neigiamą įtaką investicijų vertei), taip pat 0,54 mln. eurų investicijų vertės augimo dėl teigiamų valdomų įmonių rezultatų. Grynasis bendrovės pelnas per šių metų devynis mėnesius siekė 214 tūkst. eurų.
 
„Vertindami valdomų bendrovių šių metų trijų ketvirčių pajamų tendencijas matome, kad ligšiolinės investicijos ir įdirbis Užsahario Afrikos bei Pietų Azijos rinkose duoda rezultatų. Naujuoju įsigijimu Suomijoje stipriname pozicijas ne tik kibernetinio saugumo srityje, bet ir Šiaurės Europos rinkose“, – sakė Kazimieras Tonkūnas, bendrovės „INVL Asset Management“ UTIB „INVL Technology“ vadovaujantis partneris.
 
Globaliai veikiančios informacinių technologijų ir konsultacinių įmonių grupės „NRD įmonės“, kurios specializacija yra viešojo sektoriaus valdymas, skaitmeninės ekonomikos infrastruktūros vystymas bei finansų sektoriaus modernizacija, pajamos per šių metų tris ketvirčius buvo panašios kaip ir tuo pačiu laikotarpiu pernai – 4,27 mln. eurų (2016 m. trijų ketvirčių pajamos siekė – 4,24 mln. eurų), o EBITDA iš neigiamos 278 tūkst. eurų pakilo į teigiamą – 213 tūkst. eurų.
 
Estijoje ir Moldovoje veikiančios bendrovės „Andmevara“ pajamos per šių metų tris ketvirčius siekė 839 tūkst. eurų, EBITDA buvo neigiama – 173 tūkst. eurų. Bendrovės duomenys skelbiami nuo 2016 m. gegužės 1 dienos, kai buvo įgyta jos kontrolė, todėl yra nepalyginami. „Andmevaros“ pajamos nuo 2016 m. gegužės iki rugsėjo pabaigos buvo 569 tūkst. eurų, EBITDA – neigiama 24 tūkst. eurų.
 
IT infrastruktūros srityje dirbančių bendrovių BAIP ir „Acena“ pajamos per šių metų tris ketvirčius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 15,1 proc. ir pasiekė 8,14 mln. eurų, EBITDA atitinkamu laikotarpiu augo daugiau nei dvigubai ir pasiekė 491 tūkst. eurų (per tą patį laikotarpį pernai buvo 202 tūkst. eurų).
 
Kibernetinės saugos srityje dirbančios bendrovės NRD CS pajamos per šių metų tris ketvirčius siekė 1,78 mln. eurų ir, lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai, kai jos siekė 893 tūkst. eurų, išaugo beveik du kartus, EBITDA atitinkamai augo 4,5 karto ir pasiekė 235 tūkst. eurų (per 2016 m. devynis mėnesius buvo 52 tūkst. eurų).
 
Sprendimų IT imlioms pramonės šakoms srityje veikiančios bendrovės „Algoritmų sistemos“ pajamos per šių metų tris ketvirčius siekė 1,6 mln. eurų, EBITDA – 154 tūkst. eurų. Bendrovės duomenys skelbiami nuo 2016 m. balandžio 1 dienos, kai buvo įgyta jos kontrolė, todėl yra nepalyginami. „Algoritmų sistemų“ pajamos nuo 2016 m. balandžio iki rugsėjo pabaigos buvo 1,3 mln. eurų, EBITDA – 304 tūkst. eurų.
 
Šių metų rugsėjo pabaigoje „INVL Technology“ įgijus Suomijoje ir Švedijoje biurus turinčios bendrovės „Deltagon Group Oy“ kontrolę, „INVL Technology“ įmonių biurai veikia vienuolikoje šalių: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Moldovoje, Tanzanijoje, Ruandoje, Ugandoje ir Bangladeše.
 
Šiuo metu „INVL Technology“ yra investavusi į Norvegijos „Norway Registers Development AS“ su antrinėmis bendrovėmis Lietuvoje UAB NRD, UAB „Etronika“, Tanzanijoje „Norway Registers Development East Africa Ltd.“, Ruandoje „Norway Registers Development Rwanda Ltd.“, Bangladeše „NRD Bangladesh Ltd.“ bei asocijuota įmone Ugandoje „Infobank Uganda Ltd.“, Lietuvos UAB BAIP su antrine UAB „Acena“, UAB NRD CS, UAB „Algoritmų sistemos“, Estijos „Andmevara AS“ su antrine bendrove Moldovoje „Andmevara SRL“ ir į šių metų rugsėjį įsteigtą bendrovę „Nordic Cyber Security Oy“ Suomijoje su antrine bendrove „Deltagon Group Oy“.
 
2016 m. liepą uždaro tipo investicinės bendrovės (UTIB) licenciją gavusios „INVL Technology“ valdymą perėmė vienai pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“ priklausanti bendrovė „INVL Asset Management“. UTIB „INVL Technology“ veiks iki 2026 m. liepos 14 dienos.
 
Daugiau informacijos – „INVL Technology“ 2017 m. trijų ketvirčių veiklos rezultatų pristatymo dokumente.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.
Atsiųskite mums el. laišką naudodami žemiau esančią formą.

    *Paspaudę „Siųsti“ sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys (el. pašto adresas ir užklausoje pateikti duomenys) būtų renkami ir tvarkomi siekiant atsakyti į Jūsų pateiktą užklausą. Pagal Bendrovės privatumo politiką ši informacija bus saugoma tol, kol bus išnagrinėta užklausa, ir ne ilgiau nei 2 metus nuo jos pateikimo. Jūs visada galite atšaukti savo sutikimą el. paštu [email protected].